FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Czy wybieracie się na studia?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> O obiektach:
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ferens

PostWysłany: Sro Lut 22, 2017 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tatanka napisał:
Nie wiem czy wiecie, ale wybierając studia ii stopnia można zmienić kierunek, wcale nie musi to być ten sam jak na studiach licencjackich. W młodym wieku można popełnić błąd co do kierunku, na drugim etapie studiowania można to zmienić.

Można popełnić też błąd na studiach II stopnia, wybierając równie zły kierunek Very Happy Mam paru znajomych, którzy tak zrobili i co prawda teraz są w różnej sytuacji materialnej, ale każdy narzeka pt. "co by było, gdyby...". Ja tak nie miałem, choć też uważam, że wybór kierunku studiów, który ma być związany z przyszłą karierą, nie powinien być podejmowany w wieku 19 lat.
Dobrze, że teraz są jakieś alternatywy i można się przekwalifikować w różny sposób.

Jak nie czujecie się dobrze ze ścisłych - jest tyle kierunków językowych, pisarskich i innych, że można znaleźć coś dla siebie. Wg mnie wybieranie nieprzydatnych kierunków nie ma sensu, to lepiej już w ogóle nie podejmować studiów i zrobić jakieś kursy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anna_em

PostWysłany: Pon Mar 13, 2017 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem szczęśliwą studentką III roku na kierunku kryminologia i kryminalistyka http://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/licencjackie/bezpieczenstwo-wewnetrzne/kryminologia-i-kryminalistyka jeśli uda się obronić pracę planuję również magisterkę Smile Edukacja od zawsze była dla mnie bardzo ważna, a UTH daje mi możliwość realizacji swoich pomysłów w ramach dodatkowych zajęć. Myślicie, że lepsze są uczelnie publiczne czy prywatne?
Powrót do góry
Tomekkk

PostWysłany: Czw Mar 16, 2017 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja poszedłem na studia i nie żałuję. Trzeba tylko dobrze wybrać kierunek i uczelnię. Ważne jest zaplecze, kadra no i oczywiście program studiów. To warto sprawdzić, bo tak naprawdę to nam najwięcej mówi o kierunku i widzimy czy jest on dla nas interesujący czy nie. Ja poszedłem na studia zgodnie z zainteresowaniami i każdemu to polecam Wink
olszaa

PostWysłany: Pon Mar 27, 2017 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matura coraz bliżej i właśnie nie wiem co robić..Z jednej strony naciskają aby iść na studia a ja widzę inną drogę. Chciałabym chyba iść do szkoły policealnej Kreatoredukacji w swoim mieście na kierunek technik weterynarii. Od razu w międzyczasie iść do pracy. Czy to złe myślenie?
Powrót do góry
murarz57

PostWysłany: Sro Sie 16, 2017 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw to trzeba zdać maturę by myśleć o studiach. Przed moim synem matura min z fizyki. Udało mi się dotrzeć do strony http://www.taniaksiazka.pl/t/teraz-matura/ Tu sa nie tylko pomocne podręczniki, ale i inne pomoce do matury. Mam nadzieję, że mu pomogę. Jak chce spelniać swoje marzenia, to musi zdać maturę i to z wysokim wynikiem.
Powrót do góry
jedlińska

PostWysłany: Wto Paź 03, 2017 7:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze wybrane studia dają wiele, a zdobycie wykształcenia to jednak nie taka mała rzecz, szczególnie gdy wybiera się dobre przyszłościowe kierunki. To jakie studia wybrać najlepiej zdecydować przeglądając zasady rekrutacji, a także możliwych do wyboru kierunków, które są dostępne na danej uczelni.
Powrót do góry
karinos83

PostWysłany: Sro Paź 04, 2017 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większość pracodawców woli gdy pracownik ma konkretne umiejętności. Dlatego warto pomyśleć o szkole takiej jak Progres z Poznania http://www.progresjeden.pl/poznan.html. Oferują darmową naukę na wielu ciekawych kierunkach - technik logisty, informatyk itp. Wszystko bez dodatkowych opłat. Są inne szkoły na rynku typu Żak czy Cosinus, ale oferta Progresu w mojej ocenie jest lepsza.
Powrót do góry
rybitwa

PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie największym problemem na studiach było napisanie pracy magisterskiej. Nie potrafiłam sobie poradzić z tymi wszystkimi analizami i statystykami. Gdybym miała okazję pisać jeszcze raz to na pewno bym skorzystała z pomocy http://e-statystyka.com.pl/. To duże ułatwienie.
Powrót do góry
witka

PostWysłany: Wto Gru 19, 2017 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy młody człowiek powinien iść na studia. Teraz praktycznie każdy ma wyższe wykształcenie.
orzelek

PostWysłany: Sro Gru 20, 2017 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie byłem i poniekąd zaczynam troszeczkę żałować. Alejakby nie było - jeszcze nic straconego!
tomko1

PostWysłany: Pon Sty 29, 2018 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już studia skończyłem i póki co więcej się na nie nie wybieram. Chociaż teraz wiem, że pewnie gdybym mógł cofnąć czas to wybrałbym nieco inny kierunek, ale cóż. Tej decyzji już nie zmienię
Powrót do góry
jablko

PostWysłany: Wto Lut 06, 2018 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry pomysł Smile Informatycy w dzisiejszych czasach na prawdę nieźle zarabiają Smile
Powrót do góry
OrzełBiały

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ukończyłem studia ale myślę o jakimś dobrym szkoleniu lub programie dla kadr, słyszałem że ta uczelnia prowadzi takowe szkolenia menedżerskie mają bardzo dobre opinie, ponadto nowoczesne metody i doświadczoną kadrę również zagraniczną.
Powrót do góry
kalicki12

PostWysłany: Czw Lut 22, 2018 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętajcie o tym, że po większości kierunków będziecie musieli napisać pracę dyplomową. To nie jest łatwe zadanie - wiem to po sobie. Dlatego polecam Wam skorzystać z pomocy http://e-statystyka.com.pl/. To zaoszczędzi Wam mnóstwo czasu i energii.
Powrót do góry
netefix

PostWysłany: Sob Maj 19, 2018 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie bardzo przyszłościowym kierunkiem jest obecnie [url= https://ibd.pl/ibd-mba/]MBA[/url] . Coraz więcej menagerów w korporacjach ceni sobie takie wykształcenie. Zwłaszcza jeżeli posiada się ambicje, żeby zajść gdzieś dalej, na jakieś wyższe stanowisko to ten kierunek jest bardzo ceniony i pożądany. Dlatego warto na niego postawić.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> O obiektach: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: