FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Czy wybieracie się na studia?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> O obiektach:
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IlonaReina44

PostWysłany: Czw Lip 21, 2016 8:01 pm    Temat postu: Czy wybieracie się na studia? Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was wybiera się na studia? Ja zdecydowałam się na studia inżynierskie Warszawa na kierunku Sieci komputerowe i systemy rozproszone. Zawsze mi szło dobrze z informatyki i pomyślałam, że warto podnieść swoje kwalifikacje. Polecam też inne kierunki.

Ostatnio zmieniony przez IlonaReina44 dnia Sob Lip 23, 2016 4:02 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
matrix

PostWysłany: Czw Lip 21, 2016 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uważam że ogólnie informatyke warto studiować, to kierunek z przyszłością. Sam wybrałem informatykę ze specjalnością technologie multimedialne i grafika komputerowa na Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, sporo wiedzy teoretycznej i praktycznej nam serwują, mam nadzieję że uda mi się w przyszłości później pracowac przy tworzeniu gier
Powrót do góry
Migacz

PostWysłany: Pią Lip 22, 2016 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajny kierunek, gratulacje za odwagę. wiem, że to wymagający kierunek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sylwia4012

PostWysłany: Sro Paź 12, 2016 7:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz kierunki inżynierskie, takie jak na przykład tutaj http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/ochrona-srodowiska ochrona środowiska na WSEiZ w Warszawie, cieszą się sporą popularnością. Doceniają je zarówno studenci jak i pracodawcy. Myślę, że to dobra droga.
Powrót do góry
nadmorskaoaza

PostWysłany: Sro Paź 12, 2016 8:37 am    Temat postu: O obiektach Odpowiedz z cytatem

Ja studiuję na Politechnice śląskiej zarządzanie i inżynieria produkcji, w sumie został mi już ostatni semestr i obrona magisterki
słoik

PostWysłany: Sro Paź 12, 2016 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytując klasyka "studia? a komu to potrzebne? a dlaczego?" A tak serio, to na byle jakie nie warto iść... Aczkolwiek teraz probiło się wiele ciekawych kierunków Smile
Powrót do góry
Antoni21

PostWysłany: Sro Paź 12, 2016 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się w 100%. Jeśli ktoś chce iść na studia tylko po to, by przedłużyć sobie dzieciństwo, to będzie to zwykła strata pieniędzy. Jeśli natomiast chcecie wybrać takie kierunki jak bezpieczeństwo wewnętrzne na http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/bezpieczenstwo-wewnetrzne-ii-stopnia,2,2,6619,54,6619 to będzie to dużo lepsze rozwiązanie. Warto to przemyśleć.
Powrót do góry
makus

PostWysłany: Czw Paź 13, 2016 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sie wybieram, ale tak naprawde mysle ze najwazniejsza jest praktyka. Wlasnie zaczynam swoje pierwsze dzialania marketingowe - czy jest tu ktos moze z jakims doswiadczeniem? Na razie czytam serwisy branzowe, np materialy takie jak http://marketingibiznes.pl/marketing/nieruchomosci-w-dzungli-czyli-rzecz-o-skutecznych-dzialaniach-w-obszarze-marketingu-i-pr ale chetnie poczytam dobra ksiazke. Mozecie cos polecic?
Powrót do góry
nipek

PostWysłany: Pon Paź 24, 2016 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz raczej każdy wybiera się na studia. Niewiele osób kończy edukację na liceum. Zapisz się na jakiś przyszłościowy kierunek. Zobacz: http://www.eaiib.agh.edu.pl/studia,kierunki-ksztalcenia,mikroelektronika-w-technice-i-medycynie.html Dobry kierunek oznacza dobrą pracę w przyszłości.
Powrót do góry
inferno

PostWysłany: Sro Lis 02, 2016 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej opinii to dobra decyzja, bo teraz kierunki na politechnikach są rozchwytywane jak świeże bułeczki, rok po roku idzie tam coraz więcej młodych ludzi. Chyba dotarły apele, by się tam zapisywać, poza tym istnieje świadomość społeczna, że ukończenie kierunku technicznego = lepsza praca. I coś w tym jest, bo w całej Europie, jak i w reszcie świata, jest ogromne zapotrzebowanie na specjalistów z trudnych dziedzin więc jasne, że warto próbować, a nawet podnosić sobie kwalifikacje w ten sposób.
Jakbym mógł się wrócić do czasów studiów to na bank wziąłbym jakiś kierunek na politechnice.
Powrót do góry
Jagoda29

PostWysłany: Pią Lis 25, 2016 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno masz rację, nie mniej jednak nie każdy czuje się dobrze na uczelni, na której królują matematyka czy mechanika. Dlatego też bez wątpienia ciekawą alternatywą dla takich osób może być na pewno na pedagogika na http://warszawa.wspkorczak.eu/ , po której można nie tylko pracować z dziećmi, ale też zająć się chociażby coachingiem.
Powrót do góry
mkudawa82

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 3:21 pm    Temat postu: Studia z głową Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim weźmy pod uwagę potrzeby rynku pracy. Pedagogów jest od groma, więc i zarobki nie są zatrważające, choć w kategorii studiów humanistycznych na pewno wypadają lepiej, niż np. Europeistyka czy Nauki Polityczne.

Dlatego, pomimo własnych możliwości, lepiej brać też pod uwagę co potem, jaka praca, jakie możliwości, jaka kariera. Studia to dopiero początek - trampolina do życia Wink więc lepiej przejrzeć np. Rankingi studiów MBA i wybrać studia z głową, bo potem można ostro żałować, a sam papierem już nie robi wrażenia na pracodawcach, tylko doświadczenie i umiejętności.
Powrót do góry
tatanka

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy wiecie, ale wybierając studia ii stopnia można zmienić kierunek, wcale nie musi to być ten sam jak na studiach licencjackich. W młodym wieku można popełnić błąd co do kierunku, na drugim etapie studiowania można to zmienić.
Powrót do góry
janiab

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem można ale często trzeba nadrobić podstawę programową.
huciarz

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już się wybrałem i czasem żałuję, że zmarnowałem (nie całkiem) tyle czasu..
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> O obiektach: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: