FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Studia ale jakie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> bazar
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gregsonix1

PostWysłany: Sro Lip 19, 2017 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że najwięcej zależy od naszych zainteresowań, gdyż to w końcu na ich podstawie powinniśmy wybierać kierunek studiów. Ja przykładowo zdecydowałem się na wybór studiów we Wrocławiu na kryminologii i kryminalistyce. Na stronie http://www.prawowroclaw.edu.pl/oferta/kryminologia-i-kryminalistyka/ opisane jest wszystko dokładnie i kierunek ten jest na pewno wart zainteresowania. Wiele osób niestety idzie na studia, które są popularne, a nie na takie które ich mogą zainteresować, a później rezygnują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lilith

PostWysłany: Sro Lip 19, 2017 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Uniwesytet Ekonomiczny w Katowicach
Powrót do góry
kazik546

PostWysłany: Czw Lip 20, 2017 5:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepsza według mnie jest politologia

Orzełek

PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Studia muszą być powiązane z zainteresowaniami, po co się na nich męczyć i uczyć czegoś co w ogole nas nie kręci
Powrót do góry
rybitwa

PostWysłany: Wto Sie 01, 2017 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem lepiej wybrać konkretną szkołę niż studia. Mało kto po studiach ma jakiekolwiek doświadczenie, a to właśnie doświadczonych ludzi szukają potencjalni pracodawcy. Dlatego polecam rzucić okiem na zespół szkół https://zsen.pl/. Wybór kierunków jest bardzo duży.
Powrót do góry
reset

PostWysłany: Sro Sie 09, 2017 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do wyboru studiów, to możecie zajrzeć do http://www.dziewulscy.pl/wydzial-charakteryzacji-efektow-specjalnych-fx-protetyki/ . Sądzę, że jest to naprawdę dobra szkoła charakteryzacji i wizażu. Zobaczcie sami, być może również i wam się spodoba to miejsce.
patryk36

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2017 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym do studiów podchodził bardziej hobbystycznie, niż na zasadzie że będzie po tym prawdziwy zawód.
Smaend

PostWysłany: Nie Wrz 10, 2017 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może prawo? Wiadomo kierunek ciężki, ale praca po nich zagwarantowana i to bardzo dobra. Poczytaj sobie tutaj http://www.miastoszkolen.edu.pl/aplikacja-prawnicza-jaka-wybrac/ o tym jak to wygląda i jakie są możliwe aplikacje prawnicze Smile Nie powiesz mi, że bycie adwokatem i pomaganie ludziom to nie świetna praca!
Powrót do góry
magda86

PostWysłany: Sob Wrz 23, 2017 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jakie studia się zdecydować? Wiele osób piszę, że na takie których tematyka jest jak najbardziej zbliżona do naszych zainteresowań. Na pewno mają rację bo nie ma nic gorszego niż uczyć się o czymś co nas nie interesuje. Jest już tak w szkole podstawowej, gimnazjum i średniej więc studia to czas najwyższy robić coś co lubimy.
Ja dodam jeszcze, że należy wybierać takie studia które uda nam się ukończyć. Nie można porywać się z motyką na słońce i mając kiepską pamięć i możliwości przystosowania dużych partii materiału decydować się na prawo lub medycynę. Studia te są zdecydowanie pamięciowe.
Nadal dość popularnym kierunkiem studiów jest informatyka. Bardzo fajną ofertę tego kierunku ma WSB w Gdyni: http://www.wsb.pl/gdynia/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/informatyka Jeśli się umiejętnie wykorzysta wiedzę zdobytą na studiach i potencjał jaki stwarza uczelnia to bez problemu można póżniej odnaleźć się na rynku pracy.
Im więcej dowiemy się i nauczymy się na studiach tylko lepiej. Dotyczy to każdego kierunku studiów nie tylko informatyki. Jeśli tylko mamy okazję zapisujmy się na wszelkiego rodzaju bezpłatne kursy, bierzmy udział w praktykach, wolontariatach, stażach. Wymianach studenckim i w życiu uczelni bo to może w przyszłości zaprocentować.
Powrót do góry
Ferdek89

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2017 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się nie warto męczyć się na studiach gdzie być nie chcemy i gdzie nic nas nie interesuję. Ale też jest takie pytanie czy warto iść na kierunek studiów tak zwanych bez przyszłości? Gdzieś gdzie nauczymy się dużo, gdzie z całego rocznika może pracę w zawodzie znajdzie jedna osoba. Czy warto iść na studia tylko dla papierka. Dużo osób powie, że tak, bo lepiej na to patrzy pracodawca, ale ja tak nie uważam. W dużej mierze liczy się nie to jakie mamy wykształcenie, ale to jakie mamy umiejętności i czy potrafimy się sprzedać. Często o wiele lepiej mieć jakąś wiedzę praktyczną. Na przykład czytając ofertę firmy na https://www.monevia.pl/dlaczego-monevia/ umieć się zorientować czy warto skorzystać z ich usług. A jak chce się iść gdzieś na studia, bo nie powiem, że nie warto to polecam zarządzanie, ekonomie czy informatykę. Studia są ważne, ale nie można przez nie określać swojej wartości. To nie studia mówią o tym jakimi jesteśmy specjalistami w danej dziedzinie, prawie wszystkiego da się nauczyć poprzez praktyke.
Powrót do góry
jankos

PostWysłany: Sob Wrz 30, 2017 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że studia są bardzo ważne w naszym życiu i należy zadbać o własną edukację. Nie zgadzam się z opiniami, że studia nie są potrzebne bo to bzdura. Zawsze inaczej się patrzy na kandydata, który może pochwalić się dyplomem szkoły wyższej. Osobom które szukają dobrej uczelni, proponuje studia I stopnia, jakie oferuje Wyższa Szkoła Biznesu na wsb.edu.pl. Wybór kierunków jest bardzo duży i każdy znajdzie dzięki temu swoją drogę.
Powrót do góry
Robuś Robert

PostWysłany: Sro Gru 20, 2017 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pokermistrz napisał:
najlepsze studia to zdecydowanie prawo, medycyna i wszelkie kierunki na politechnice

Zgadzam się z medycyną, ale z prawem nie do końca, skończyłam je ale z pracą bez znajomości ciężko. Całe studia się ciężko uczyłem, większość książek kupowałem. Kodeks cywilny https://www.profinfo.pl/kodeks-cywilny-kc znam na pamięć. Ale póki co nie dostałem się na aplikację :/
Powrót do góry
DominikaD28

PostWysłany: Wto Mar 19, 2019 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wybrałam w Warszawie szkołę policealną i nie żałuję, a postawiłam na kierunek Florysty i jak najbardziej mogę pochwalić Cosinus za prowadzone zajęcia teoretyczne i praktyczne, do tego świetną organizację i nauczycieli którzy wiedzą jak i co mają nam przekazać. Jest też gwarancja bezpłatności, co mnie bardzo ucieszyło bo jak widać można jeszcze się rozwijać zdobywając nowe kwalifikacje i nie ponosząc jakichkolwiek ukrytych kosztów (które z tego co słyszałam niestety pojawiają się w wielu szkołach).
Powrót do góry
Alexa555

PostWysłany: Sro Mar 20, 2019 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno w internecie natknęłam się na artykuł w tym temacie na blogu - Prywatnaedukacja .To wyjątkowo mądry wpis. Według mnie można się dzięki nim sporo dowiedzieć. Sprawdźcie to sami a nie pożałujecie. Są tam zarówno inne super wpisy.
Powrót do góry
TomekR

PostWysłany: Pią Lis 08, 2019 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli dopiero szukasz odpowiedniego miejsca dla siebie to polecam zwrócić uwagę na ofertę edukacyjną Cosinus. Ja sama trochę czasu zastanawiałam się gdzie warto pójść, aby w przyszłości zająć się opieką medyczną. Od znajomych i po opiniach znajomych dowiedziałem się, że właśnie oni mają dobrze rozwiniętą opcję kierunków medycznych i tak też było. Do tego dbają o dobór wyłącznie najlepszych nauczycieli (często wykładowców uczelni wyższych) i jak najwyższy poziom zajęć praktycznych, a jak jeszcze wybierzesz się z koleżanką na jakiś kierunek to możesz otrzymać od nich dodatkowe 100zł.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> bazar Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: