FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Szkoła prywatna po reformie oświaty

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> niestandardowe rozwiązania i pomysły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stobejczyk

PostWysłany: Pią Lut 15, 2019 11:48 pm    Temat postu: Szkoła prywatna po reformie oświaty Odpowiedz z cytatem

Myślę, że dobrym pomysłem w ostatnim czasie stało się zakładanie szkół prywatnych, ponieważ szkoły publiczne mają dużo problemów. Może nie jest to łatwe zadanie, ale ludzi z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniami nie brak. Dużo przydatnych informacji do prowadzenia szkół prywatnych znaleźć można na portalu: http://portaloswiatowy.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafaela

PostWysłany: Wto Lut 19, 2019 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w ogóle uważam, ze szkoły prywatne mogą zaoferować swoim podopiecznym dużo wiecej niż placówki publiczne. moje dziecko od 3 lat chodzi do Te Vizji na ul Gładkiej w Warszawie ( Ochota). Bardzo wysoki poziom, dużo ciekawych zajęć fakultatywnych, rozsądne czesne. Kameralne klasy, sympatyczna i przyjazna atmosfera. Nic dodać, nic ująć Smile
Powrót do góry
kiziak

PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ooo rafaela moje dziecko też chodzi do szkoły Te Vizja ale nie w Warszawie tylko w Gdańsku https://gdansk.tevizja.pl/#_ga=2.206017111.571622773.1526898379-805966605.1518604893. Też mam jak najbardziej pozytywne odczucia. Nowoczesny budynek, odpowiednie wyposażenie no i super oferta wychowawczo-dydaktyczna Smile
Powrót do góry
Ferdek89

PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prowadzenie takiej prywatnej szkoły to może być całkiem interesujący biznes. Na pewno to coś innego w porównaniu do większości powstających dziś na rynku firm i może stanowić nie tylko okazję na zarobek, ale też realizację misji społecznej Smile. Należy jednak pamiętać, że szkoły często wykorzystują dość specyficzne akcesoria (np. dzienniki, materiały dydaktyczne itd.), które rzadko są używane poza nimi. Sprawia to, że trzeba dobrze wiedzieć, gdzie w coś takiego się zaopatrzyć. Osobiście polecam zajrzeć tutaj: http://edulex.com.pl/, w tych kwestiach znajdzie się tam wszystko, co potrzebne.
Powrót do góry
Pawelek77

PostWysłany: Sro Mar 27, 2019 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuje, to w ostatnim czasie bardzo duży nacisk był położony na jakość jedzenia, jakie jest dostępne w szkolnych stołówkach albo sklepikach – jeżeli mnie pamięć nie myli, to parę miesięcy temu było na ten temat naprawdę głośno. Zatem jeżeli komuś po głowie faktycznie krąży pomysł założenia szkoły prywatnej, to na pewno musi o tym dobrze pomyśleć. Poza tym i sami rodzice o wiele przychylniejszym okiem patrzą na placówki, w których ich dzieci mogą zjeść coś dobrego i zdrowego, a to jakby nie było będą nasi klienci, zatem warto dbać o ich zadowolenie. Warto zatem zadbać na przykład o to, aby sklepiki szkolne były zaopatrzone w takiego rodzaju produkty: https://ebakalland.pl/edukacja.html, które są nie tylko smaczne, ale i zdrowe oraz pożywne Smile. Na pewno pomoże zrobić to dobre wrażenie i przekonać ludzi do tego, aby to właśnie do nas zapisywały swoje dzieci – oczywiście to tylko jeden z czynników, niemniej warto o swój wizerunek dbać w każdym aspekcie.
Powrót do góry
hedar

PostWysłany: Sro Kwi 03, 2019 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdyby porównać te szkoły z naszych czasów a te w jakich teraz uczą sie nasze dzieci to jak niebo a ziemia. Ja chodziłem do szkoły publicznej, moja córka uczy się w prywatnej polsko-angielskiej szkole Edison ( W-wa). Wysoki poziom, realizacja dwóch podstaw programowych jednocześnie - polska i English National Curriculum. To otwiera drzwi w przyszłości bo dziecko może się uczyć w dowolnej szkole brytyjskiej na świecie Smile
Powrót do góry
nantia

PostWysłany: Czw Kwi 04, 2019 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co są szkoły prywatne? Powinni po prostu podnieść poziom w szkołach publicznych.
Powrót do góry
zakrr

PostWysłany: Sro Wrz 04, 2019 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysłów na szkołę jest bardzo dużo, a ja myślę że szkoła powinna być przede wszystkim bezpieczna i zapewnić dzieciakom odpowiedni poziom ochrony. Jest niby ubezpieczenie szkolne chodź nieobowiązkowe, ale mało który rodzic wie co ono tak faktycznie daje.
Powrót do góry
develon

PostWysłany: Czw Wrz 05, 2019 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reforma oświaty rzeczywiście dosyć mocno wpłynęła na strukturę szkół. Według mnie każdej placówce przydadzą się szkolenia z zakresu takiego jak rodo. Oprócz tego ważnym aspektem są aktualne statuty szkół. Na stronie: https://ecrklex.pl/ znajdziecie bardzo fajną ofertę właśnie skierowaną do placówek oświatowych. Ja miałem okazję korzystać z ich usługi i szczerze polecam! Mają ogromne doświadczenie i trzymają rękę na pulsie we wszystkich nowych regulacjach i przepisach. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach i przy obecnych rewolucjach w szkolnictwie.
Powrót do góry
pola35

PostWysłany: Czw Wrz 12, 2019 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje dzieci chodzą do państwowej szkoły i wszyscy jesteśmy zadowoleni. Mają dobrych nauczycieli, dużo koleżanek i kolegów mieszkających blisko. Do szkoły spokojnie same chodzą, mają tak blisko. Może nie ma zajęć dodatkowych ale to poza szkołą spokojnie sobie organizujemy. Naszym odkryciem są zajęcia z Krav Magi, na Śląsku tu uczą także maluchy https://tribesquad.pl/. Bardzo pożyteczne zajęcia, syn wyraźnie bardziej opanowany emocjonalnie jest od kiedy chodzi. I umie się już bronić co mnie bardzo cieszy. Mają wspaniałych instruktorów, z podejściem dla dzieci.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> niestandardowe rozwiązania i pomysły Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: