FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Ogrzewanie pelletem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> niestandardowe rozwiązania i pomysły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marekrz

PostWysłany: Czw Cze 28, 2018 8:03 am    Temat postu: Ogrzewanie pelletem Odpowiedz z cytatem

Czy mógłby ktoś mi przybliżyć na czym polega ogrzewanie domu pelletem? Czym się to różni od zwykłego ogrzewania węglem i jak to to wychodzi cenowo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
djtartini1

PostWysłany: Sob Cze 30, 2018 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć, wiem że pellet jest alternatywą do ogrzewania węglowego. Piece na pellet, działaja podobnie do pieców na ekogroszek, cenowo nie wiem, musiałbyś sprawdzić sam. Tutaj masz stronę o pellecie polskiej produkcji http://www.polishpellet.com/, myślę że znajdziesz tam więcej informacji.
Powrót do góry
marekrz

PostWysłany: Nie Lip 01, 2018 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, sprawia wrażenie sensownej alternatywy. Mam jeszcze parę pytań, czy istnieje więcej producentów pieców aniżeli te dwa, wskazane na tej stronie, czy instalacja takiego pieca jest dużym kosztem, i czy mógłbyś mi powiedzieć który z pelletów na tej stronie https://epellety.pl/, najlepiej kupować.
Powrót do góry
stefan2219

PostWysłany: Pon Lip 02, 2018 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam ogrzewam swój dom pelletem i jestem bardzo zadowolony z tego powodu.Tak naprawdę to każdemu proponuję takie ogrzewanie.
Baton93

PostWysłany: Pon Lip 02, 2018 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam mam zwykłe ogrzewanie na gaz i nie narzekam, w miarę tanio i ekologicznie
Powrót do góry
M_Bar

PostWysłany: Wto Lip 24, 2018 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co uważanie na temat takich grzejników na podczerwień? Ostatnio to bardzo modne systemy grzewcze. Myślicie, że są wydajne i mogłyby konkurować z ogrzewaniem gazowym?
kodzik

PostWysłany: Wto Lip 24, 2018 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast węgla masz pellet. I to w sumie tyle. Nie wiem tylko, które z tych rozwiązań jest lepsze.
develon

PostWysłany: Sob Wrz 07, 2019 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem główną zaletą pelletu jest jego duża kaloryczność oraz to że stworzony jest z naturalnych materiałów, a jego spalanie nie ma złego wpływu na środowisko. Ja zdecydowałem się na zmianę pieca i od dwóch lat ogrzewam dom właśnie pelletem. Zaopatruję się zazwyczaj u tej firmy: https://pellet-tarskol.com/ - mam zaufanie co do ich produktów. Jeżeli akurat szukacie dostawcy to polecam sobie zerknąć.
Powrót do góry
maycek

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2019 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to naprawdę dobry pomysł!
___
polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> niestandardowe rozwiązania i pomysły Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: