FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Obsługa prawna firmy
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> Wieści z branży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
duchzaglady

PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 8:10 am    Temat postu: Obsługa prawna firmy Odpowiedz z cytatem

Warto zatrudnić jakiegoś prawnika na stałe w dość dużej firmie transportowej czy raczej jest to niepotrzebny wydatek i w razie potrzeby zawsze można zwrócić się do wybranej kancelarii?
Jakie rozwiązania sprawdzają się w waszych firmach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wiktoryna

PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz samodzielnie ocenić, jakie rozwiązanie będzie wam bardziej potrzebne.
Ja uważam, że lepiej jest współpracować z jakąś kancelarią niż zatrudniać prawnika na stałe. Wychodzi taniej.
Jest taka kancelaria adwokacka w Gliwicach, gdzie zajmują się prawem gospodarczym: http://www.adwokat-tomanek.pl/ i często pomagają właśnie firmom.
Powrót do góry
grzechu

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybrana kancelaria zdaje się być bardziej opłacalna. Nie płacisz wtedy pracownikowi etatowemu, tylko idziesz po usługę w momencie, gdy jej potrzebujesz.
Powrót do góry
MickelJacson

PostWysłany: Czw Paź 02, 2014 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I want some friends I can go level with or take some ops. Hard to find people on during my play time because I'm in the USA. I am currently Protopharma but I can switch on my own to whichever faction. I prefer anti-city.
Kiotusin

PostWysłany: Nie Paź 19, 2014 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grzechu napisał:
Wybrana kancelaria zdaje się być bardziej opłacalna. Nie płacisz wtedy pracownikowi etatowemu, tylko idziesz po usługę w momencie, gdy jej potrzebujesz.

Tylko po co? Za jedną usługę kancelarii płacisz 100-200 zł. To dla firm, które potrzebują tylko pomocy prawnej w interpretacji przepisów czy zasięgnięciu opinii dużo lepszym rozwiązaniem jest usługa, która nazywa się Koksztys. Wykupujesz abonament miesięczny kwota zblizona jak za telefon, nie pamiętam dokładnie, a masz możliwość korzystania z konsultacji z prawnikiem do woli w ciągu miesiąca. Opisane dokładnie tutaj
Powrót do góry
Robpisk

PostWysłany: Pią Wrz 25, 2015 7:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że jest to sytuacja podobna do mojej, gdzie potrzebuje pomocy prawnej tylko od czasu do czasu, dlatego wygodniej mi korzystać z pomocy kancelarii prawniczej i Stopczyk i Wspólnicy. Opłacanie jednego prawnika na stałe na etacie byłoby dla mnie nieopłacalne.
Powrót do góry
magda906

PostWysłany: Sob Lis 21, 2015 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, tym bardziej, że kancelaria jest w stanie pomóc w każdej dziedzinie związanej z obsługa prawna przedsiębiorstwa, ale i windykacja czy reprezentowaniem w sprawach sadowych w razie potrzeby. Ma szersze możliwości. W Warszawie w obsłudze przedsiębiorców także specjalizuje się kancelaria Moniki Cieślak http://kancelaria-cieslak.pl/ - ja bym im zaufała, głównie z racji renomy kancelarii, doświadczenia, wiedzy pracowników no i szerokiej gamy usług (począwszy od rejestracji firmy, po przekształcanie spółek, opiniowanie/sporządzanie wszelkich umów, zabezpieczanie wierzytelności, windykację).
Powrót do góry
marikita

PostWysłany: Sro Gru 02, 2015 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że jeżeli działalność firmy nie jest jakoś związana z częstymi sprawami w sądzie itd to chyba bez sensu płacić kancelarii za obsługę prawną jak i tak będziesz z niej rzadko korzystać. Ja mam akurat usługę obsługi prawnej w ramach mojego biura rachunkowego (Poznań - ksiegowyexpert.pl) ale szczerze mówiąc jeszcze nie musiałam z niego korzystać.
Powrót do góry
sylwia4012

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kancelarii adwokackich jest naprawdę wiele. To bardzo dochodowa działalność więc nie ma się czemu dziwić. Osoby, kończące studia prawnicze i zdające egzamin na aplikację otwierają przed sobą szereg możliwości jak chociażby właśnie otworzenie własnej kancelarii, której prowadzenie dzięki oprogramowaniom takim jak http://mecenasit.pl/kancelarie/ , w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie trudne.
Powrót do góry
mariola685

PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajomy prowadzi dość dużą firmę transportową, a tu jest sporo kwestii prawnych i raczej doraźna pomoc by była zbyt mała. Nie ma prawnika na etacie, ale współpracuje z MHS http://kmhs.pl/prawo-transportowe/ - pomagają mu w każdej nagłej sytuacji i dobrze na tym wychodzi i on, i kancelaria. Działają głównie na terenie Polski południowej, gdyby kogoś interesowała współpraca, nie tylko w dziedzinie prawa transportowego, bo prawnicy znają się także na innych dziedzinach prawa
Powrót do góry
jzdroj

PostWysłany: Sro Sty 27, 2016 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy ile masz spraw i problemów. Pracownik a w tym przypadku prawnik przebywający w firmie cały dzień lepiej pozna Twoją branżę i będzie bardziej skuteczny niż taki z doskoku.
Splendidos

PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie prawnik w średniej firmie to podstawa. Ilość umów, która musi zostać sprawdzona jest na tyle duża, że lepiej nawiązać trwałą współpracę z jedną z kancelarii i mieć spokój.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Orlowska

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biuro rachunkowe powinno być wybierane tak, by kontakt z nimi był łatwy. Po za tym muszą pracować tam ludzie posiadający odpowiednią wiedzę do prowadzenia naszej księgowości. Nie wiem jak u was ale tu w Poznaniu warto zgłosić się do gradeprofit. Słyszałaś może już o tej firmie? Bo wiem, ze z nimi warto się kontaktować.
Powrót do góry
arabikaxx

PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele firm zatrudnia prawników na etacie - moim zdaniem w dużych korporacja okej, ale w mniejszych firmach to nie ma sensu. Szkoda pieniędzy na opłacanie nawet na pół etatu prawnika, z którego porad korzysta się sporadycznie Razz Lepiej faktycznie skorzystać z firmy specjalizującej się w obsłudze prawnej firm. Ja tak osobiście czynię i jestem bardzo zadowolona. Współpracuję w tym zakresie z firmą VOLENTI z Sosnowca. Jakby ktoś był zainteresowany ofertą tej firmy to jest na stronie http://www.volenti.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
leferencjusz

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 3:03 pm    Temat postu: Re: Obsługa prawna firmy Odpowiedz z cytatem

duchzaglady napisał:
Warto zatrudnić jakiegoś prawnika na stałe w dość dużej firmie transportowej czy raczej jest to niepotrzebny wydatek i w razie potrzeby zawsze można zwrócić się do wybranej kancelarii?
Jakie rozwiązania sprawdzają się w waszych firmach?

Nie mieć stałej pomocy prawnej w dużej firmie to trochę karkołomne posunięcie. Jak wyście się do tej pory uchowali? Smile
Powiem tak: musisz przeanalizować, ile miesięcznie masz spraw typowo prawnych (i jakiego rodzaju), a następnie zestawić je z cennikiem usług prawnika czy kancelarii. Bo wiesz, może się okazać, że za niewielki miesięczny koszt będziesz mógł zyskać stałą obsługę prawną. Proszę spojrzeć, jak to wygląda w przypadku wrocławskiej firmy Law Up: http://law-up.pl/cennik/. Oferuje sporo usług, a kosztuje mnie niż niejedna księgowa.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> Wieści z branży Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: