FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> wspomnienia z imprez, niecodzienne historie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
teyser1976

PostWysłany: Wto Sty 31, 2017 12:26 pm    Temat postu: Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku? Odpowiedz z cytatem

Witam Proszę o poradę. Obecnie z mężem mamy mieszkanie w bloku warte ok 180 tys. złotych. Oszczędności 150 tys. złotych. Mieszkanie 3 pokojowe. Pracujemy w domu tak więc jeden pokój to gabinet. Chcielibyśmy się w przyszłości postarać o dziecko i z tego właśnie powodu zastanawiamy się czy nie zainwestować w dom. Budować się nie będziemy bo nie chcemy mieszkac na dalekich przedmieściach a tylko tam można kupić działkę. Przeglądaliśmy sobie domy klocki z lat 80 tych na spokojnym osiedlu ( 20 minut piechotą do centrum miasta). Cena klocków to ok 250-300 tys. złotych do negocjacji ( klocek to ok 130-200 m2 , pełne podpiwniczenie, możliwość adaptacji poddasza plus dwa garaże). Do remontu ale w większości sa nowe piece oraz nowe okna. Działka mała ale nawet nie chcielibyśmy dużej. Mają ogrzewanie piecem węglowym. Jest podłączenie do gazu oraz jest możliwość ogrzewania z sieci miejskiej. Nigdy jeszcze nie mieszkałam w domu. Co mnie martwi: Czy koszta ogrzewania domu są duże? Czy dom to naprawdę tak duży ogrom pracy przy utrzymaniu?
marcelinia188

PostWysłany: Wto Sty 31, 2017 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dom o wiele większy niż mieszkanie jest wart podobną cenę - warto spróbować kupić dom - dodatkowo warto w jakiejś okolicy, gdzie łatwy jest dojazd do pracy - kiedy się ulice dojazdowe nie korkują.
Ledrucka

PostWysłany: Nie Lut 05, 2017 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę każdy wybiera miejsce do życie takie, jakie mu odpowiada. Ja nie mogłabym żyć w mieszkaniu. Duszę się tam. Latem muszę mieć ogródek, w którym mogę położyć się z książką na leżaku i wypoczywać. Pokochałam życie w domu, odkąd kupiłam dom w zabudowie segmentowej od tego dewelopera http://krymax.com.pl/ Polecam tym, którzy marzą o życiu w Warszawie Wink Ogród nie jest duży, ale każdy kawałek własnej trawy mnie cieszy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wiktor4

PostWysłany: Pon Lut 06, 2017 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, poszukaj czegoś z rynku wtórnego, tutaj http://dom.gratka.pl/?dg są różne ogłoszenia, poprzeglądaj sobie.
Powrót do góry
rybitwa

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2017 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że swój kawałek ziemi to super sprawa. Warto pomyśleć o zakupie działki. Tym bardziej, że widziałam ostatnio całkiem niedrogie działki nad jeziorem: http://www.cesardzialki.pl/. Myślę, że przypadną Wam do gustu.
Powrót do góry
Joasia0808

PostWysłany: Wto Lip 18, 2017 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz dom masz możłiwość stworzenia pięknego ogrodu! Ja mam dom Ogród jest wg mnie najfajniejszym zajęciem! najbardziej relaksującym! ja już mam gotowy dzięki - ogrodexpert.pl. Bardzo mi się podoba!
Powrót do góry
nanix

PostWysłany: Sro Lip 19, 2017 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy oczywiście od Twoich potrzeb, wielkości rodziny. itd. Nie można na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie.
mariola685

PostWysłany: Sro Lip 26, 2017 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dom to dom, zwłaszcza jeśli masz dość tłumów i znajdziesz atrakcyjną okazję, pod miastem jak ta inwestycja pod Poznaniem http://azaliowe.pl/wybierz-kamionki/ - w cenie mieszkania masz ponad 100 m fajnej przestrzeni na przedmieściach
Powrót do góry
elabarbara

PostWysłany: Sro Sie 23, 2017 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie dom. Własny ogród, własne cztery kąty. My o takim marzymy od kilku lat i mam nadzieje że uda się w końcu kupić wymarzony dom z ogrodem z dala od miasta pod Poznaniem. Już nawet wybraliśmy 3 domy do obejrzenia które znaleźliśmy na tej stronie http://pasieki-komorniki.pl/ i umówiliśmy się już na spotkanie z deweloperem.
Powrót do góry
dariamichalska

PostWysłany: Czw Sie 24, 2017 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że warto zainwestować w dom Smile
Ferdek89

PostWysłany: Pią Sie 25, 2017 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie ty znalazłaś tak tanie domu w centrum miasta. U mnie najtańsze domy i to wcale nie tak blisko centrum kosztują ponad pół miliona złotych. Sam mieszkam w domku i jest przy nim o wiele więcej pracy niż w mieszkaniu, ale za to lepiej się mieszka. Dziecko ma więcej miejsca do zabawy, a ogródek nawet dość mały daje duże możliwości. Po pierwsze jest o wiele bezpieczniejszy dla dziecka, bo wiadomo, że nie ma w nim obcych, którzy by coś mogli dziecku zrobić oraz nie jeżdżą żadne samochody. Na osiedlach często place zabaw są przy ulicach. Faktycznie jeśli chodzi o dom mogą być dodatkowe koszty z tym, że trzeba zadbać o komin, bo przynajmniej raz w roku trzeba wezwać kominiarza. Ja u siebie w domu musiałem cały komin budować od początku w tak złym był stanie. No ale wtedy zdecydowałem się na komin systemowy z http://www.systemykominowe.pl/ . Trzeba też pamiętać, że wszystkie remonty i na prawy tak samo jak w wewnątrz czy zewnątrz wy sami pokrywacie, nie robi tego spółdzielnia. Jest tego dużo, naprawdę ale mimo to uważam, że dom jest lepszym miejscem do życia niż mieszkanie w bloku.
Powrót do góry
dana78

PostWysłany: Sob Sie 26, 2017 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze możesz pomyśleć o domku bliźniaczym w zabudowie tak jak ten: http://www.kli.com.pl/oferta-mieszkaniowa/nowe-domy-gdynia . Mi się straszenie podobają takie miejsca nadmorskie. Klimat fajny i lokalizacja godna uwagi, nie mówiąc o cenie.
Powrót do góry
pompapompa

PostWysłany: Nie Sie 27, 2017 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A powiedzcie mi, jak długo w waszych domach czy tam mieszkaniach montowaliście instalacje gazowe... ? Bo nie wiem generalnie czego się spodziewać, bo ekipa wchodzi do nas w przyszły poniedziałek i zastanawiam się czy starczy im pięć dni na zrobienie tego wszystkiego, ktoś może się na tym zna z forumowiczów ? Smile
Powrót do góry
bohumilajag

PostWysłany: Pią Paź 05, 2018 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba fajniej mieć dom, ale to zależy czy lubisz więcej sprzątać. Mam pytanie trochę z innej beczki o działkę rolną i budowlaną- czym się różnią? W sieci znalazłam poradnik https://budujeremontuje.pl/dzialka-rolna-a-budowlana-jakie-roznice/ ale potrzebuje więcej wiedzy na ten temat. Najlepiej wszystkie kruczki, za i przeciw itp Wink Da się jeszcze przekształcić działkę rolną w budowlaną, jaki to koszt?
Powrót do góry
tomaszcomasz

PostWysłany: Wto Paź 30, 2018 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam bym poszedł na Twoim miejscu na kompromis Smile Możesz przecież kupić mieszkanie w takiej lokalizacji, na jakiej Ci zależy w kontekście domu - a więc pod miastem, w mniejszej miejscowości. Świetną opcją mogą tu być np. mieszkania w Bolszewie niedaleko Trójmiasta Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> wspomnienia z imprez, niecodzienne historie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: