FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Pies a studia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> wspomnienia z imprez, niecodzienne historie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adcler1982

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 10:06 am    Temat postu: Pies a studia Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy we właściwym rozdziale zamieściłam ten wątek. W każdym bądź razie chciałabym prosić o radę. Otóż od października studiuję na 1 roku na ASP. Studia tam są zupełnie inne niż takie pospolite jak np. na uniwersytecie czy politechnice. Panuje tam miła, kameralna atmosfera itp. Plan zajęć tez nie jest jakoś napięty, w zasadzie przypomina to warunki typowo szkolne, powiedzmy licealne. Ale do rzeczy. Mieszkam sama, moi rodzice utrzymują mnie, mieszkam daleko od nich. Uczę się dobrze, ale czuję się trochę samotna. Od dawna myślę nad kupnem psa - szczeniaka. Oczywiście to nie żadna mrzonka, myślałam nad tym bardzo długo. Jestem odpowiedzialna, miałam kiedyś królika, który żył u mojego boku przez ponad 8 lat, ale wiem że królik to nie to samo Problem w tym, że nie wiem jak by to wszystko wyglądało. Mieszkam sama w małym mieszkanku w kamienicy, mam dwa kroki na uczelnię i w zasadzie mogłabym mieć psa. Ale co, gdy będę musiała wychodzić na zajęcia? Co wtedy z psem? Nie chciałabym żeby siedział sam w domu i nie daj Boże posmutniał z braku mojej obecności. Co prawda najdłużej nie ma mnie przez 4 godziny w ciągu dnia, zawsze są jakieś przerwy w między czasie albo w ogóle koniec zajęć, więc teoretycznie miałabym dla niego czas. Nie wiem jednak co na to właściciel mieszkania. Taki pies czasem może narobić drobnych szkód, tym bardziej gdy byłby sam w domu. Z jednej strony bardzo chciałabym mieć takiego psiego towarzysza, z którym mogłabym wychodzić na długie spacery, bawić się z nim, podróżować i cieszyć, a z drugiej strony nie wiem czy mam na to wystarczające warunki. Czy ktoś z Was był w takiej sytuacji będąc na studiach? Proszę, doradźcie mi coś.
Joasia0808

PostWysłany: Pon Sie 21, 2017 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja rada idź do weterynarza i on wtedy uświadomi Ci czym jest zwierzę, jaki to obowiązek! O zwierzę trzeba dbać, chodzić do weterynarza. Ja ze swoim chodzę w miarę regularnie. Ja mam akurat fajego weterynarza melwet w Krakowie i tam jest bardzo fachowa opieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anita8611

PostWysłany: Pon Sie 21, 2017 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myslę, że na ten moment psa powinienes sobie odpuścić. Pies wymaga opieki,spacerów itp. Po drugie kamienica to też nie jest miejsca, gdzie pies -zwłaszcza samotnie - będzie chciał spędzać dni.
Powrót do góry
mirage

PostWysłany: Sro Wrz 20, 2017 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że temat jest do ogarnięcia. Praca zmusza mnie, że nieraz wybywam na 12 godz. i jakoś dajemy radę. Żeby się nie nudzilo pieskowi chowam mu w różnych zakamarkach ciasteczka snack mobility dog z vetexpert. Szukając pies ma zajęcie i szybciej mija mu czas. Rzecz jasna do tego psa trzeba stopniowo przyzwyczajać.
Powrót do góry
Kama76

PostWysłany: Sro Wrz 27, 2017 2:21 pm    Temat postu: pies a studia Odpowiedz z cytatem

Pies to bardzo fajny towarzysz i z tego co wspominasz właściwie częściej jesteś w domu niz Cię nie ma. Może pomyśl nad jakimś małym pieskiem? A najlepiej wybierz się do okolicznego schroniska - pełno tam jest psiaków czekających na dom Smile Jedyne co bym Ci radziła przemyśleć, to to czy będziesz w stanie wziąć szczeniaka, czy nie lepiej własnie będzie ci zaadoptować psa nieco starszego. Szczeniak może niszczyć, podsikiwać i potrzebuje bardzo bardzo dużo uwagi, jeśli chcesz go nauczyć czegoś i ułożyć. Pomyśl też nad sytuacjami kiedy będziesz jeździć do domu na święta, weekendy, uroczystości, ferie itd, bo tych okazji na pewno będzie pełno w roku. Czy w Twoim rodzinnym domu będziesz mogła pokazywać się z psem? Polecam fajny artykuł http://www.beauceron-pl.net/ na tej stronie, tutaj możesz trochę poczytać o tym, z czym się wiążą podróże z psem, jak go do nich przyzwyczaić i przygotować. Myślę, że jeśli zastanowisz się nad tymi kluczowymi sprawami będziesz mogła podjąć dobrą decyzję. Daj znać co postanowiłaś. Smile
Powrót do góry
Dzakuzi

PostWysłany: Czw Wrz 28, 2017 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również myślę, że w takim wypadku powinnaś sobie odpuścić psa bo na pewno będzie on potrzebował sporo opieki :/
Powrót do góry
DanielaMT77

PostWysłany: Nie Sty 14, 2018 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też myślę, że pies nie jest dobrym pomysłem. Pies to spory obowiązek i trzeba poświecać mu sporo czasu, a wiadomo jak to jest na studiach, nie zawsze możecie zorganizować go sobie. Ja dopiero zdecydowałam się na psa jak skończyłam studia i wybudowałam dom. To są idealne warunki dla psa. Już mam dorosłego owczarka i ma sie on swietnie u mnie. Bardzo dbam o jego codzienną dietę, teraz własnie zmieniam karmę na https://www.maxandmrau.pl/product-pol-375 jakoś mam spore zaufanie dla Royala Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> wspomnienia z imprez, niecodzienne historie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: