FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Zakup psa za zgoda męża

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> wspomnienia z imprez, niecodzienne historie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
quejeo1985

PostWysłany: Pon Sty 16, 2017 12:56 pm    Temat postu: Zakup psa za zgoda męża Odpowiedz z cytatem

Temat może dla niemiłosników psiaków wydawac się infantylny, a dla miłosników-nie wiem.Ok.rok czasu zmagam się z mężem w sprawie zakupu 2-go pieska. Jeden jest wystawowy, druga ale suczka tez byłaby. Mam nawet upatrzoną. Moje argumenty-i to poważne argumenty np. ja wszystkim się zajmę:pielęgnacją, poświęcę się, spacerami, jestem w stanie temu sprostać bo pies to odpowiedzialność. I tak postępuję ze swoim pieskiem. Męża nic nie przekonuje: tłumaczę, ze ma tez swoją pasję i powinien to zrozumieć: nawet śmiesznie, bo powiedziałam też, ze jestem w stanie zrezygnowac ze słodyczy:) Także wyprawiam juz cuda, ale wszystko z głową, nie płaczem-jak dziecko. On tłumaczy, ze mamy jednego kochanego i on nie chce drugiego i że mam temat zakończyć. Aż w końcu zapytałam co byłoby gdybym pojechała po tą suczkę i wprowadziła do domu: odpowiedział: albo ja albo pies. Nie uwierzyłam w to -choc zapewniał, ze mówi poważnie. Swoją drogą-jeszcze ponegocjuję, ale czy zakup-przed faktem dokonanym-jest dobrą myślą?
Joasia0808

PostWysłany: Sro Sie 09, 2017 8:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochana, to musi być wasza wspólna decyzja, nasz weterynarz z melwet w Krakowie tak mi zawsze powtarza, że zwierzę to odpowiedzialność zawsze! i to jest poważna decyzja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mirage

PostWysłany: Pon Sie 28, 2017 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest jakby nowy członek rodziny, powinniście to na spokojnie przedyskutować i podjąć wspólną decyzję. U mnie żona była przeciwnikiem psa a teraz co chwila rozpieszcza go ciasteczkami snack mobility dog z vetexpert. Widać można zmienić poglądy i upodobania, ale trzeba rozmawiać.
Powrót do góry
-TALIB-

PostWysłany: Wto Sie 29, 2017 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również myślę, że powinniście być zgodni co do tego żeby potem nie oddawać psiaka do schroniska Smile
Powrót do góry
kwadron

PostWysłany: Wto Gru 19, 2017 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pies to nie zabawka i trzeba dobrze przemyśleć te decyzję. Rasa jest uzależniona np. od wielkości mieszkania czy tego, czy posiadasz dom z ogrodem. Do bloku sprawdzą się małe rasy typu buldog czy maltańczyk (chociaż i tak uważam, że kundelki są najlepsze Smile). Musisz też zadbać o odpowiednie żywienie pupila. Są teraz karmy opracowane z myślą o np. psach żyjących w blokach (mają za zadanie ochronę przewodu pokarmowego oraz redukcję zapachu i zmniejszoną objętość odchodów). Taka karma nazywa się Royal Canin Indoor Life Adult Small: https://www.maxandmrau.pl/product-pol-398 .
Powrót do góry
netefix

PostWysłany: Sro Gru 20, 2017 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie - inwestycja w psa to duża odpowiedzialność. Warto zastanowić się nad tym kilka razy, zanim weźmie się pod opiekę psa.

Ostatnio zmieniony przez netefix dnia Pon Sty 15, 2018 11:56 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
listek5

PostWysłany: Pon Gru 25, 2017 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może maltańczyk? Nie jest to kłopotliwy piesek. Lubi dzieci, jest towarzyski i przyjazny. Nie ma z nim większych problemów. To idealny piesek. Jeśli tylko mąż się zgodzi, to warto go kupić. Co myślicie o tej rasie?

Ostatnio zmieniony przez listek5 dnia Nie Sty 07, 2018 8:59 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
MartaPl

PostWysłany: Sro Gru 27, 2017 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-TALIB- napisał:
Ja również myślę, że powinniście być zgodni co do tego żeby potem nie oddawać psiaka do schroniska Smile

Zgadzam się. Zwierzęta to wielka odpowiedzialność
Powrót do góry
rafaela

PostWysłany: Sob Lut 24, 2018 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zakup psa na pewno powinien być waszą wspólną decyzją. My podobną podjęliśmy 8 lat temu i to wtedy wzięliśmy pod opiekę yorka. Nigdy nie żałowałam tej decyzji. Teraz wiadomo psiak jest już starszy i ma swoje potrzeby np związane z żywieniem. Jeśli chodzi o karmę to bardzo dobrą opinią cieszy się ten produkt https://www.maxandmrau.pl/product-pol-891-Versele-Laga-Karma-Dla-Malych-Psow-Opti-Life-Senior-2-5-kg.html. To produkt bezzbożowy i bezglutenowy.
Powrót do góry
hajneken

PostWysłany: Sob Mar 10, 2018 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pies to zawsze jest wspólny obowiązek, nie ma że mój czy Twój i tylko ty się nim zajmujesz. Dlatego i decyzja musi być wspólna
Powrót do góry
murarz57

PostWysłany: Nie Mar 18, 2018 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśle ze takie zakupy należy uzgadniać razem. Chociaz ja jestem zdania że psa sie nie kupuje, jest tyle biedaków w schroniskach, że można adoptować. Warto też przeczytać ten artykuł https://www.zwierzakowo.pl/portal/kastracja-i-sterylizacja-psow/ W schroniskach co prawda są psy kastrowane i sterylizowane. Ale nie zawsze. Dlaczego warto wykonywać ten zabieg przeczytajcie, Wiem, że nie wszyscy to popierają, ale w sytuacji gdy bierzemy suczkę do domu, to ja bynajmniej nie wyobrażam sobie innego wyjścia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> wspomnienia z imprez, niecodzienne historie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: