FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Jak zmniejszyć koszty ogrzewania?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> obiekty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katpio123

PostWysłany: Wto Lip 18, 2017 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my mamy u siebie takie coś https://sarmata.pl/promienniki-podczerwieni i jak nie ma mocnej zimy albo jesienią czy wiosna używamy tylko tych promienników podczerwieni. Są one bardzo oszczędne pod kontem zużycia energii i nie musimy odpalać pieca Smile Efekt ciepła dają bardzo szybko a że dom mamy dobrze docieplony to utrzymuje się na długo Smile I tu mamy właśnie sporą oszczędność a dodatkowo mają też fajne zastosowanie np. podczas grilla gdy jest chłodniejszy wieczór Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ferdek89

PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś promienniki nie są dla mnie odpowiednim źródłem ogrzewania w domu. Nie przekonują mnie. Za to zgodzę się, że to bardzo dobra alternatywa na chłodne letnie i wiosenne wieczory gdzie organizuje się w domu grilla. Ja mam tradycyjne ogrzewanie. Piec z podajnikiem a opał kupuję na http://wegielsztygar.pl/product-pol-10-1-tona-1000-kg-br-EKOGROSZEK-ULTRA-br-WEGIEL-SZTYGAR-br-28-27-MJ-kg-.html spalając się nie brudzi tak pieca, a po za tym zostawia niewielką ilość popiołu i jest bardzo kaloryczny.
Powrót do góry
kalicki12

PostWysłany: Sob Lip 29, 2017 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielu moich znajomych mówi, że takie rozwiązanie jak kocioł parowy jest dobrym rozwiązaniem w kwestii ogrzewania. Może faktycznie warto poczytać? Jeśli to co się mówi jest prawdą to faktycznie można sporo zaoszczędzić w takiej sytuacji.
Powrót do góry
minna

PostWysłany: Sro Wrz 27, 2017 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

generalnie jest wiele systemów które pozwolą obniżać koszty ogrzewania, ogrzewanie gazowe, kolektory, teraz sposobów trochę jest przejrzyj sobie ofertę tego sklepu https://www.immergas.pl/Produkty , tam znajdziesz sporo ekonomicznych produktów które można zastosować podczas montażu ogrzewania tak by zmniejszyć koszty.
Powrót do góry
marianleski86

PostWysłany: Nie Paź 08, 2017 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie aby oszczędzać to trzeba zadbać o dobrą izolacje.
myselff

PostWysłany: Pią Paź 20, 2017 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm najlepiej to chyba zainwestować w jakiś dobry piec Wink ostatnio widziałam u koleżanki piec w takim stylu http://www.kominki-elmes.pl/piece-wolnostojace-z-paszczem-wodnym-pl.html i bardzo nam się z rodziną podobało takie rozwiązanie, ładnie wygląda a do tego daje super ciepło!
Powrót do góry
Dzennika5

PostWysłany: Czw Lis 09, 2017 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa wcale nie musi byc taka trudna. Znajomej w tym pomógł audyt energetyczny kielce. Jest to badanie stanu cieplnego waszego domu, dokładniej gdzie on traci ciepło. dzięki temu będziecie mogli wdrożyć naprawy i zmniejszyć koszty ogrzewania
Powrót do góry
Passater

PostWysłany: Pią Lis 10, 2017 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, tutaj wcale nie ma nic trudnego Smile
Powrót do góry
Pieszek

PostWysłany: Czw Lis 16, 2017 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Główne koszty ogrzewania to nie oszukuje się paliwo do niego, więc ja tu bym szukał oszczędności. W tym momencie jest wiele alternatywnych źródeł jak chociażby pellet. Słyszeliście może o producencie pelletu http://www.polishpellet.com/ ? Jest właśnie jedną z tych co produkują to paliwo, planuje porównać sobie u nich ceny bo z tego co słyszałem to jest bardzo atrakcyjny pod tym względem
Powrót do góry
michalinasiek

PostWysłany: Nie Lis 19, 2017 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja widziałem ostatnio w gazetce promocyjnej Castoramy w www.znajdzpromocje.pl/ takie regulatory ciepła, które automatycznie czuwały na temperaturą grzejników Smile
JediZ

PostWysłany: Wto Lis 21, 2017 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno tam zajrzę bo szukam właśnie jakiś ciekawych rozwiązań Smile
Powrót do góry
fala99

PostWysłany: Pią Sty 12, 2018 12:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo cenię sobie system Schiedel z doskonałym odprowadzeniem spalin. Mają też bardzo dobry serwis, który świetnie się spisuje.
Powrót do góry
Joasia0808

PostWysłany: Sro Sty 24, 2018 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety czasami ludzie palą śmieciami w ramach oszzędności i powstaje smog i zanieczyszczone powietrze, i ja ostatnio musiałąm aż sobie kupić taką maskę antysmogową, ozonemask.pl/maski-casual, niestety mieszkam w rejonie, gdzie ludzie palą śmieciami.
Powrót do góry
Obryz

PostWysłany: Sro Sty 24, 2018 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio zacząłem oszczędzać na kosztach ogrzewania w swoim domu. W tym celu zamontowałem zbiornik buforowy Noel, który jest alternatywą dla tradycyjnego zbiornika c.w.u. Z tego co wyczytałem wcześniej na stronie http://www.noel.pl/zasobnik-cwu-127.html oszczędność zbiornika Noel polega na odciążeniu pracy kotła podgrzewającego wodę – pobierana jest niewielka ilość wody np. do umycia rąk. Oprócz tego w przeciwieństwie do zasobnika c.w.u. kompatybilnego wyłącznie z instalacją c.w.u., taki zbiornik może być z powodzeniem podłączony również do instalacji c.o. Moim zdaniem jest to dość ciekawy sposób na zaoszczędzenie dodatkowych pieniędzy na ogrzewaniu w domu.
Powrót do góry
Joasia0808

PostWysłany: Wto Lut 06, 2018 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajną opcją są oczywiście kolektory słoneczne, tutaj możesz poczytać sobie więcej info o nich http://www.oze-biomar.pl/kolektory-sloneczne ja mam je osobiscie od roku i jestem bardzo zadowolona. Jest to fajne wykorzystanie energii.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> obiekty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: