FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Jak unikać problemów z alergią?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> czego unikać
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
galeon

PostWysłany: Wto Sie 29, 2017 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj tu o testach alergicznych. Podejrzewam, że to u Ciebie podstawa by zdiagnozowac na co jesteś uczulona. Zresztą na tej stronie znajdziesz sporo praktycznych wskazówek dla alergików np. na temat właśnie testów, reakcji krzyżowych itp. Warto się zapoznać!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
juro54

PostWysłany: Wto Wrz 05, 2017 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kto ma problemy takie
Ferdek89

PostWysłany: Czw Wrz 28, 2017 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja znajoma ma problemy o podłożu alergicznym. Na jej skórze w sumie nie wiadomo od czego pojawia się pełno czerwonych plam. Często one także swędzą i są przesuszone. Ja podejrzewam, że może ona chorować na atopowe zapalenie skóry. Niestety nie ma na jako takiego lekarstwa. Z tego co wiem można ją za leczać na przykład emolientami. Jak je używać i wgl ma jest napisane na http://www.eloderm.pl/artykul/19,azs-u-doroslych-a-emolienty.html . W każdym razie one bardzo nawilżają skórę. Tak więc emolienty może używać. Ale moim zdaniem powinna sie dowiedzieć co u mniej powoduje nawrót choroby i wyeliminować ten czynnik ze swojego środowiska. Bo wiecie może nie jest to straszna choroba, ale jednak dość uciążliwa. I potrafi się odezwać nawet po dość długim czasie. Co jest też nie fajne. Człowiek myślał, że jej już się pozbył, a tu niestety nie. Wydaje mi się, że wszystkie choroby mające podłoże alergiczne są okropne. Jak ja się cieszę, że nie jestem alergikiem. Chyba najgorzej mieć alergię na jedzenie. Albo nie na wodę, choć to się inaczej nazywa. I jest to reakcja skórna na kontakt z wodą. Nawet z własnymi łzami. Bardzo rzadka, na świecie podobno tylko kilka osób na nią choruję.
Powrót do góry
tola789

PostWysłany: Pią Paź 06, 2017 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całowicie nie da się uniknąć objawów alergii. Możesz sobie ułatwić życie przyjmując specjalne leki antyhistaminowe.
mazz

PostWysłany: Pon Paź 30, 2017 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pyłkami to nie jest łatwa sprawa. Ja bym nie eksperymentował z lekami w ich przypadku, bo może się to źle bardzo skończyć..
Miarka

PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewnością należy przestrzegać zaleceń od alergologa, bo to właśnie one mają nam ułatwić normalne życie. Poza tym warto uzupełnić swoją apteczkę o coś na przypadki doraźne, jak np. claritine. Tym sposobem będziemy mieć pewność, że w razie np. nasilonego kataru lub łzawienia, będziemy mieć coś pod ręką na te objawy.
Powrót do góry
minna

PostWysłany: Pią Lis 24, 2017 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To się tak chyba nie da poprostu unikać no chyba że robiłeś alergia test jakiś i wiesz na co masz uczulenie. To wtedy wiadomo, unikasz tych produktów które sprawiają że źle się czujesz.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> czego unikać Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: