FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Bluetooth Marketing
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> niestandardowe rozwiązania i pomysły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ciekawski
Gość

PostWysłany: Czw Lip 26, 2007 1:45 pm    Temat postu: Bluetooth Marketing Odpowiedz z cytatem

Bluetooth Marketing

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie osobę nie posiadającą telefonu komórkowego. Większość z nowoczesnych aparatów wyposażona jest również w funkcję Bluetooth, umożliwiającą bezpłatną komunikację w najbliższym sąsiedztwie. MobilityGO! wykorzystuje to w postaci niezwykle efektywnych narzędzi komunikacji marketingowej umożliwiających dotarcie do potencjalnego klienta za pomocą grafiki, wideo oraz muzyki przysyłanych bezpośrednio do jego telefonu komórkowego.

Wystarczy, że w swoim punkcie handlowym zainstalujesz urządzenie wielkości płyty CD, a w tej samej chwili zacznie ono na bieżąco wyszukiwać osoby w promieniu do 100m i rozsyłać do nich atrakcyjne wiadomości multimedialne. Informacja tekstowa, zdjęcie, muzyka, film lub gra Java dotrze bezpłatnie do telefonu Twojego potencjalnego klienta w przeciągu kilku sekund.

Zdobywanie nowych klientów oraz budowanie relacji z obecnymi nigdy nie było tak proste! Twoja kampania dotrze do ściśle określonej grupy klientów w konkretnej, wskazanej lokalizacji. Co więcej, niczym nie ryzykujesz, dajemy ci możliwość bezpłatnego testowania naszych narzędzi.

Jak to działa?

MobilityGO Bluetooth Marketing wyszukuje urządzenie z włączoną funkcją Bluetooth (telefony komórkowe, laptopy, PDA) w promieniu 100m i przesyła do nich treści reklamowe oraz marketingowe. Usługa pozwala na przygotowanie informacji tekstowych, zdjęć, prezentacji multimedialnych oraz filmów i wysyłania ich do osób w pobliżu. Wysyłanie danych jest bezpłatne.

Przykładowe zastosowania:

HOTELE
Pokaż się z najlepszej strony. MobilityGO! w Twoim hotelu pozwoli na przesłanie gościom informacji o ofercie hotelu, barów i restauracji oraz informacji o atrakcjach turystycznych i usługach takich jak taxi, wypożyczalnie samochodów. Możesz również w prosty sposób wysłać wizytówkę zawierające dane kontaktowe hotelu wraz ze specjalnym powitaniem.

RESTAURACJE, KLUBY, KAWIARNIE
Zaproś do klubu lub restauracji przechodniów w pobliżu. Wyślij im informacje o menu, ofercie "happy hours", koncertach i wydarzeniach specjalnych. Możesz również wysłać każdemu z klientów elektroniczny kupon promocyjny, który po okazaniu przy kasie/ barze uprawnia go do zniżki lub oferty specjalnej. Czy stosujecie Państwo listę pieczątek uzupełnianą przy każdej wizycie? Teraz możliwe jest zapisywanie tych wizyt w telefonach waszych klientów.

Użytkownik zawsze musi wcześniej wyrazić zgodę na przesłanie danych - urządzenie automatycznie wysyła prośbę o akceptację. Urządzenie przechowuje pełną historię kontaktów oraz sprawdza jednocześnie czy informacje nie została przesłana danemu użytkownikowi wcześniej.

Główne korzyści z wykorzystania MobilityGO!
# Niski koszt wykorzystania (od 5 zł za dzień!)
# Multimedialne formy reklamowe dające znacznie większe możliwości przekazu niż standardowe materiały
# Możliwość wyróżnienia oferty poprzez wykorzystanie najnowszych technologii, dotarcie do atrakcyjnych grup klientów otwartych na nowoczesne rozwiązania
# Instalacja i uruchomienie trwa tylko kilka minut
# Elastyczne warianty korzystania z urządzeń (zakup lub dzierżawa na dowolny okres czasu)

pzdr
Ciekawski
Powrót do góry
olgierd666
Gość

PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi osobiscie nie podoba sie ten pomysl! Nie chcialbym dostawac inf nawet jesli musialbym ja akceptowac. Moze to jest dobra forma reklamy dla firm reklamujacych sie, ale ja jako konsument nie mam ochoty zyc 24 h/dobe z reklamami, nie dosc ze w TV musze je ogladac, na miescie na bilboard-ach, na ulotkach za wycieraczkami mojego auta czy wciskanych na ulicy, w sklepach i innych miejscach. Raklam mam dosc, a jak mialbym jeszcze dostawac je na tel to juz wogole bym sie zalamal!
Powrót do góry
Ciekawski
Gość

PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie sam napisałeś, że reklama jest wszędzie więc dotarła też do naszych telefonów Smile I nic na to nie poradzimy Smile Taki jest postęp technologiczny Smile
Powrót do góry
mojesposoby

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chciałbym zaznaczyć bezużyteczność tego pomysłu - po
1' reklamy dostawane są w sposób inwazyjny - ludzie zorientują się z czasem dlaczego je dostają...i już te punkty będą omijać
2' chyba najważniejsza rzecz - osoby mające bluetooth - mają go wyłączonego przez większość czasu - bo zbyt dużo energii pochłania.

Więc inwestujesz w pudełko które wysyła nachalne reklamy, które w ogole nie dochodzą do klienta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
uma

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest starzał w 10! Skuteczność- 99%, takie masówki sa idealne do tej technologii, znajomy ma agencje-adStone więc dużo mi o tym opowiadał, szkoda, że jeszcze nie każdy docenia to dobrodziejstwo...
Powrót do góry
michail

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest beznadziejny pomysł, tylko odstraszający klienta. Nie polecam tego typu metod. Skuteczna reklama nie może być nachalna i bezczelnie wdzierająca się do głowy klienta każdym możliwym sposobem. Budżet reklamowy można dużo lepiej wykorzystać.
maksata1

PostWysłany: Sob Paź 06, 2012 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale jaka reklama nie jest nachalna?
jak ktoś mi wpycha ulotkę w drzwi to to nie jest nachalne?

w tej branży liczy się skuteczność...
Makswspanialy

PostWysłany: Sob Paź 13, 2012 12:28 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Właśnie... ale czy ten pomysł na serio byłby skuteczny? Na pierwszy rzut oka niestety śmiem wątpić.. ja jako klient też bardzo źle bym na to patrzył.

Co do reklamy, to wolałabym ją oddać do robienia jakiejś firmie, która zrobi klasyczny, ale i dopasowany do nowych trendów marketing w wyszukiwarkach, jakiś fanpage z piekła rodem, który przyciągnie ludzi, może jakies ciekawe informacje prasowe popisze itp. Coś jak robią w admassive - a polecę, bo nam się przysłużyli.

Ale zarzucanie mi telefonu jeszcze? Wystarczy, ze operatorzy 3 razy dziennie coś ślą i się szału dostaje
Powrót do góry
dokmon

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka forma reklamowania to nic innego jak spam, nawet jak ktoś musi zaakceptować odbiór wiadomości. Jak ktoś jest natarczywy traci dwa razy, dlatego taka forma reklamy nigdy nie dostanie mojej aprobaty. Wolę mniej agresywne metody.

Ostatnio zmieniony przez dokmon dnia Sro Wrz 25, 2013 7:21 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
maja40790

PostWysłany: Pią Sie 16, 2013 12:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, ze zdania są podzielone. Ja również jestem przeciwko, bo reklama zbyt inwazyjna po prostu odstrasza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eagle

PostWysłany: Sro Wrz 25, 2013 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli ktoś zaśmiecałby mi w taki sposób telefon na pewno nie skorzystałbym z jego oferty !
Powrót do góry
jedlińska

PostWysłany: Wto Paź 01, 2013 8:14 am    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

ja już się denerwuję jak mi ktoś smsa z reklamą wyśle, a jakby jeszcze takie coś doszło to chyba całkiem wolałabym z komórki już zrezygnować
Powrót do góry
auto789

PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś nie przemawia do mnie takie coś
matebe79oZ

PostWysłany: Czw Lut 13, 2014 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też nie przemawia do mnie taka forma reklamy. Bez sensowne zaśmiecanie.
Kiotusin

PostWysłany: Pią Lut 21, 2014 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko zapominasz w tym momemncie, że taką wiadomość przez bluta trzeba zaakceptować, żeby została przesłana inaczej się nie da. Więc w moim odczuciu to nie przejdzie. Dużo lepiej już zdobyć poprzez jakieś fora adresy mailowe i zrobić coś w stylu IAI shop newsletter, jakby nie patrzeć mail zawsze dojdzie, kwestia, czy będzie zrobiony na tyle ciekawie, żeby odbiorca go przeczytał, ale to już inna kwestia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> niestandardowe rozwiązania i pomysły Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: