FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Jak zmniejszyć koszty ogrzewania?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> obiekty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lang

PostWysłany: Pią Gru 28, 2018 12:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewnością panele fotowoltaiczne są dziś dobrym pomysłem na dogrzanie domu, nawet gdy nas w nim nie ma. Doskonale można połączyć z takie ogrzewanie z ogrzewaniem kominkowym w nowoczesnej technologicznie wersji np. z płaszczem wodnym podającym ciepło do ogrzewania podłogowego. Dobre markowe rozwiązania dla konstrukcji kominków znajdziesz w kominki Kęty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rybitwa

PostWysłany: Sob Gru 29, 2018 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam też poczytać o ogrzewaniu podłogowym. Ostatnio coraz więcej osób decyduje się na takie ogrzewanie bo jest to naprawdę niedroga opcja, a do tego jest bardzo wygodna. Polecam zapoznać się bliżej z ofertą firmy Ewol: https://ewol-ogrzewanie.pl/, oni zakładają tego typu ogrzewanie w Szczecinie i okolicach.
Powrót do góry
mikuela

PostWysłany: Pon Sty 14, 2019 11:37 am    Temat postu: Grzejniki Odpowiedz z cytatem

Ja wymieniłam grzejniki i koszty ogrzewania spadły mi o 50zł miesięcznie średnio. Więc ta inwestycja zwróci się w przeciągu dwóch lat. A grzejniki zamówiłam z https://www.dudik.pl/
Powrót do góry
kubakuba

PostWysłany: Czw Sty 31, 2019 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba dbać o piecyk oraz instalację, jeśli są w dobrym stanie to działają o wiele ekonomiczniej. Ja wykonuję co roku przegląd i czyszczenie dzięki usługom firmy http://ekoboost.pl/czyszczenie-piecow-i-kotlow-gazowych/ by mieć pewność, że wszystko działa jak należy i jest we wzorowej kondycji.
Powrót do góry
Filipp1

PostWysłany: Pią Lut 01, 2019 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre ocieplenie budynku na pewno pomoże zmniejszyć koszty ogrzewania.
kalicki12

PostWysłany: Sob Lut 02, 2019 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panele fotowoltaiczne mogą dać naprawdę spore oszczędności. O panelach i ich zaletach poczytacie sobie na stronie https://ewol-ogrzewanie.pl/panele-fotowoltaiczne/. Sama się zastanawiam nad instalacją takich paneli słonecznych na moim domu.
Powrót do góry
toyat

PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto pamiętać, że w wielu przypadkach wprowadzenie niektórych spośród wymienionych tutaj rozwiązań będzie wymagało zdobycia przychylności wspólnoty mieszkaniowej. Sprawy na pewno nie ułatwia fakt, że przepisy prawne otaczające jej funkcjonowanie dla laików nie są zbyt przejrzyste :/. Z tego co się jednak orientuję, to istnieją kancelarie prawne, na przykład http://suwka.pl/prawo_wspolnot_mieszkaniowych.php, które specjalizują się w prawie wspólnot mieszkaniowych. Eksperci z tej dziedziny powinni mieć bardzo przydatną wiedzę, która ułatwiłaby cały proces.
Powrót do góry
ziutka

PostWysłany: Czw Lut 07, 2019 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas mamy panele słoneczne od oze biomar i naprawde przynosza oszczędności Very Happy
Powrót do góry
Minion11

PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 7:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma recepty na to i gotowego rozwiązania. Ja ze swojej strony mogę napisać Wam,żeby dobrze przeanaluzować Wasze potrzeby, oczekiwania, budżet, sprawdzić szczegółowo oferty na różnych stronach i porównać je ze sobą. Warto też zapłacić trochę więcej za instalacje, kominy itp. bo to może Wam się zwrócić. Jeśli chodzi o systemy kominowe, to polecam systemy kominowe poznań
Powrót do góry
Adal

PostWysłany: Sro Maj 29, 2019 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas duże oszczędności przyniosła zmiana starego kotła gazowego na nowoczesny kocioł kondensacyjny - https://bongioanni.pl/nebula/ . Od razu rachunki zauważalnie spadły, mimo iż zima była dość mroźna. Nawet sobie nie zdawałem sprawy, że może być taka różnica. Ale kocioł jest naprawdę nowoczesny, wykorzystane przy jego produkcji sa najnowsze technologie i to po prostu daje taki efekt. Oczywiście, gdybyśmy nie mieli dobrze ocieplonego domu, to pewnie te oszczędności by nie były tak widoczne, ale na szczęście ocieplenie mamy naprawdę porządne.
Powrót do góry
galeon

PostWysłany: Sro Lip 31, 2019 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie zaś ogromne oszczędności pojawiły się z chwilą zmiany ocieplenia budynku. Zrezygnowałem z wełny mineralnej na rzecz pianki poliuretanowej: https://piankaizolacyjna.pl/ . Nie żałuję ani grosza wydanego na ten produkt. Dodam też, że montaż takiej pianki był błyskawiczny i nie potrzeba było, jak w przypadku wełny, dodatkowych materiałów pomocniczych, narzędzi, konstrukcji podtrzymujących. Oto genialny sposób na zatrzymanie ciepła i zmniejszenie wydatków na docieplenie!
Powrót do góry
develon

PostWysłany: Sro Lip 31, 2019 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogrzewanie to rzeczywiście skomplikowana sprawa.. dobrze, że udzielacie takich porad.
Powrót do góry
pepok

PostWysłany: Wto Sie 13, 2019 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co sądzicie na temat piecyków gazowych czy warto korzystać z takiej formy ogrzewania? Znalazłem firmę nawet http://www.centrumgazowe.pl/naprawa-piecykow-gliwice.html która jak się okazuje od wielu lat funkcjonuje w moim mieście więc zastanawiam się czy przypadkiem nie skorzystać z ich usług. Przecież takie ogrzewanie piecykiem jest wygodne i chyba nie az tak drogie?
Powrót do góry
RafalM

PostWysłany: Pon Sie 19, 2019 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Myślę, że warto również dobrać odpowiednie grzejniki do danego pomieszczenia. Na przykład grzejniki łazienkowe warto, by miały odpowiednią wielkość.
Firma Mat-Dom posiada bardzo szeroki asortyment - ja korzystałem w trakcie remontu i śmiało polecam, bardzo profesjonalne podejście.
Powrót do góry
Sabiola

PostWysłany: Pon Sie 19, 2019 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałabym zmienić system ogrzewania w moim domu na pellet.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> obiekty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: