FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Nieśmiałość i samotność

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> wspomnienia z imprez, niecodzienne historie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mogon1978

PostWysłany: Pon Sty 02, 2017 9:56 am    Temat postu: Nieśmiałość i samotność Odpowiedz z cytatem

Jest mi po prostu smutno. Czuję potrzebę wyplucia tego z siebie, ponieważ czasami czuję się taka bezwartościowa i głupia. Mam 19 lat. Właśnie przed chwilą wybuchła w domu awantura między rodzicami przeze mnie (nie pierwszy raz!). Poszło o błahą sprawę, ale jak to bywa w konfliktach małżeńskich zaczęli czepiać się siebie o inne rzeczy. Wszystko przeze mnie. Teraz siedzę w pokoju, chce mi się ryczeć. Analizuje różne momenty mojego nudnego życia. Jestem przeraźliwie nieśmiała, co po prostu RUJNUJE mi życie towarzyskie, którego po prostu NIE MA. Zawsze stałam z boku ludzi. Nie udzielałam się towarzysko, nie uczestniczyłam w życiu klasy. W LO nie byłam na półmetku, ani też na studniówce. W życiu nie byłam na żadnym sylwestrze. Rozumiecie to? Sylwester przed TV w pustym domu, albo jak w sylwestra 2007/08 pisałam prezentacje maturalną na polski. Nigdy nie miałam chłopaka, ani nawet dobrego kumpla, czy przyjaciółki. Najlepiej czuję się w swoim pokoju przed komputerem, albo czytając książki. Od jakiegoś czasu w domu ciągle wybuchają awantury. Nie mogę tego znieść i słuchać tego co mówią do siebie rodzice. Matura poszła mi kiepsko, chociaż się starałam. Rodzice dołują, że jestem jakaś beznadziejna skoro moim marzeniem jest studiowanie bibliotekoznawstwa. A ja to po prostu chce robić. Odkąd skończyła się szkoła zdałam sobie sprawę, ze swojej samotności. W nocy nie mogę spać, denerwuje się byle czym, mnóstwo planów na przyszłości, ale boję się ich realizować. Boję się porażki. Czasami chciałabym z kimś szczerze porozmawiać, przytulić się do kogoś, iść na spacer czy gdzieś. Ja zamiast rozmów mam pamiętnik, w którym piszę różne bzdety, a towarzyszem do spacerów jest pies. Wydaje mi się, że odpycham od siebie ludzi, bo jestem nudna i dziwna. Od czerwca idę do pracy. Zmiana środowiska, nowi ludzie i obowiązki to mnie przerasta, bardzo się tym denerwuje. Mam dość tego wszystkiego, co mnie otacza, tej rutyny i samotności. Nie potrafię chyba z tym walczyć, a bardzo bym chciała. Naprawdę, doceńcie to, że macie, kogo kochać, że macie znajomych, że macie, dla kogo żyć. Ja marnuję najlepsze lata swojego życia na niczym.
mirelka

PostWysłany: Pon Sty 16, 2017 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie piszesz czy mieszkasz z rodzicami czy też bywasz w domy tylko w weekend, ale myślę, że lektura tego artykułu http://samotnosc.org.pl/samotnosc-na-studiach/ powinna cię zmobilizować do działania. Zacznij uprawiać sport, wychodzić do ludzi, a na pewno poznasz kogoś wartościowego. Sama mam tak naprawdę tylko 4 dobrych znajomych, z którymi trzymam się od czasu studiów...pomimo, że to już 8 lat minęło od obrony pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shankes

PostWysłany: Czw Lut 21, 2019 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dla Ciebie świetne rozwiązanie. Po prostu zajrzyj na tą stronę https://urodaizdrowie.pl/tinder-idealny-dla-niesmialych i przekonaj się, że warto założyć konto na Tinderze. Ten portal zrzesza wielu ludzi na całym świecie po to właśnie, aby nie było im smutno i aby nie byli samotni. I nie martw się, że zostaniesz odrzucona przez pierwszą poznaną osobę. Ludzie są naprawdę różni i zawsze jest szansa na znalezienie tej właściwej połówki.
Powrót do góry
DominikaD28

PostWysłany: Wto Mar 05, 2019 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś jest sam z wyboru to nie, natomiast jeśli komuś poszukiwania nie wychodzą to jak najbardziej. Wtedy można również zrobić tak jak ja czyli skorzystać z pomocy swatki jak pani Ania Guzior Rutyna którą zdecydowanie polecam każdemu jeżeli szukacie konkretnej pomocy w odnalezieniu swojej drugiej połówki. Ma mnóstwo kandydatów, do tego przygotowuje specjalne wieczorki zapoznawcze gdzie można te wszystkie osoby spotkać i też trochę się pobawić. Jednak to że jesteśmy samotne w średnim wieku, nie oznacza że musi tak być do końca życia Smile
Powrót do góry
jedlińska

PostWysłany: Wto Mar 12, 2019 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakbym widziała własne życie, ale czy naprawdę musi być tak imprezowo i towarzysko? Z czasem wszystko się układa, tylko trzeba dać sobie i innym szansę. Ja się na to otworzyłam, choć nie bez problemów i samotna już nie jestem. Może nie mam góry przyjaciół, ale to mi niepotrzebne, mam kilka osób, na które zawsze mogę liczyć i mężczyznę, którego kocham ponad życie, a który pojawił się w najmniej oczekiwanym momencie, gdy myślałam, że to już koniec i dłużej życia nie pociągnę. Głowa do góry!
Powrót do góry
Sandie87

PostWysłany: Sro Mar 13, 2019 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze całe życie przed tobą - pójście na studia czy znalezienie pracy to dobry krok na początek - nie dość, że będziesz mał co robić to jeszcze poznasz ludzi. Terapia u psychologa również powinna znaleźć się w twoim grafiku - rozmowa ze specjalistą jest bardzo oczyszczająca i potrafi spojrzeć na pewne sprawy z zupełnie innej perspektywy. Nie mówiąc o tym, że po prostu ci doradzi, jak żyć Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> wspomnienia z imprez, niecodzienne historie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: