FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Rachunkowość

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> Wieści z branży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Branus

PostWysłany: Wto Lip 03, 2018 8:44 am    Temat postu: Rachunkowość Odpowiedz z cytatem

Witam. Wypowiedzcie się co lepiej wychodzi? Księgowa czy księgowość online, jak uważacie? A może prowadzić księgowość swojej firmy samemu? Czy też zlecić to biurowi rachunkowemu? Co jest waszym zdaniem lepszym rozwiązaniem? Zakładając, że firma jest stosunkowo niewielka. Ja wyszłam z założenia, że skoro się nie znam, to lepiej dla mnie i mojej firmy, by rachunkowością zajmował się ktoś za mnie. Moja siostra korzysta z tego biura http://www.hdl.szczecin.pl/ i jest bardzo zadowolona. Jest zadowolona z takiego rozwiązania bo płaci mniej niż za księgową, a ponadto może wszystko sprawdzić online. Tylko jednak sama mam wątpliwości, wybór dobrej drogi jest jednak trudny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pawelek77

PostWysłany: Wto Lip 03, 2018 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoby zakładające działalność gospodarczą muszą zdecydować, czy księgami rachunkowymi zajmować się będą samodzielnie, czy też zadanie to przekażą zatrudnionemu specjalnie pracownikowi albo skorzystają z usług biura rachunkowego. Moim zdaniem najwięcej zalet posiada outsourcing. Pracownicy biur rachunkowych zazwyczaj mają już doświadczenie we współpracy z różnego rodzaju przedsiębiorstwami. Dzięki temu dysponują odpowiednią wiedzą, aby szybko i skutecznie rozwiązywać problemy związane z księgowością, kadrami czy płacami. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/accounting-tax/tax-compliance/
Powrót do góry
minna

PostWysłany: Sro Lip 18, 2018 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś zakłada dopiero działalnośc i nie ma księgowego wykształcenia to nie radze prowadzić rachunkowości samodzielnie.Zdecydowanie polecam biuro rachunkowe w Otwocku w tym celubiuro rachunkowe Otwock pomogą załatwić formalności związane z zakładaniem firmy, pomogą napisać wnioski o dofinansowanie. Warto im zaufać.
Powrót do góry
miroslaw221

PostWysłany: Czw Lip 19, 2018 7:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym kraju wystarczy jeden błąd i już urząd skarbowy się za ciebie bierze.dlatego jak ktoś otwiera firmę to najlepiej będzie jak się księgowego zatrudni.
Antoni21

PostWysłany: Pon Lip 30, 2018 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To bardzo ważna kwestia, więc nie powinniście tego bagatelizować. Przecież ma to wpływ na kondycję Waszego przedsiębiorstwa. Własnie dlatego powinniście pomyśleć o zmianie księgowości na MDDP. W https://www.mddp-outsourcing.pl/uslugi/kadry-place/ będziecie w stanie bliżej się przyjrzeć takim rozwiązaniom. Czuję, że będą one dla Was odpowiednie.
Powrót do góry
harmony

PostWysłany: Pon Lip 30, 2018 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko ma swoje plusy i minusy, możecie sobie trochę o tym poczytać http://www.polskibiznes.info/obowiazki-ksiegowe-o-ktorych-musisz-pamietac-jesli-prowadzisz-firme/ . Ja osobiście jednak uważam, że nie warto prowadzić samodzielnej księgowości tylko lepiej korzystać z biura rachunkowego
Powrót do góry
Sprawdzana

PostWysłany: Sro Sie 01, 2018 12:34 pm    Temat postu: Ksiegowa w Londynie Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz firmę zagraniczną, w Anglii , to myślę, że wiem kto może pomóc. Firma w anglii http://cracovia.org.uk/ - to ich konik. Wiedzą co i jak poprowadzić dla biznesu.
Powrót do góry
nelczi

PostWysłany: Sro Sie 01, 2018 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem księgowość online to dużo lepsza opcja.
Powrót do góry
wiralka

PostWysłany: Nie Sie 19, 2018 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biuro rachunkowe vs księgowa na miejscu? Wydaje mi się, że wszystko zależy od tego jaką dużą mamy firmę. Ja dopiero startuje i zastanawiam się nad usługami tax care z https://taxcare.pl/ . Podobno są dobrzy, potrafią doradzić i pomóc w działaniu biznesu, ale czy to dobre rozwiązanie, sama nie wiem jeszcze się zastanawiam. Może wy doradzicie? Bardzo bym prosiła o wypowiedzi od osób, które miały z takimi usługami do czynienia.
Powrót do góry
Tosinka

PostWysłany: Pon Sie 27, 2018 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można mieć w firmie dział księgowości i kadry generujący takie koszty, że szkoda gadać. Można mieć ale po co, kiedy tę samą pracę wykona firma zewnętrzna, np. GLC http://www.glc.pl/ksiegowosc za dużo mniejsze pieniądze. A chyba o to w firmie chodzi, by były zyski, nie straty. Przyznam, że do tego trzeba dojrzeć.
Powrót do góry
Gabilec

PostWysłany: Pon Sie 27, 2018 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ze swojej strony polecam księgowości online. Sama rozliczam z nimi chyba już wszystkie finanse, np. plik jpk dla małych firm. W ich systemach widoczne są wszystkie zmiany w związku z nowymi przepisami, a sam system jest bardzo prosty i intuicyjny.
Powrót do góry
Gawel

PostWysłany: Wto Sie 28, 2018 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też prowadzę swoją księgowość za pośrednictwem internetu.
Powrót do góry
elabarbara

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2018 7:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z całą pewnością polecam Biuro Rachunkowe MG-Finanse z Gdańska , które świadczy kompleksowe usługi księgowe w zakresie prowadzenia księgowości, sporządzania zeznań, deklaracji i umów. Już kilka razy skorzystałam z ich usług, ponieważ księgowość nie jest moją dobrą stroną, a prowadzę całkiem duża firmę. Także miałam możliwość przekonania się o ich rzetelnej pracy.
Powrót do góry
Markus32

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2018 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zajmujemy się księgowością bezpośrednio w firmie i nie zlecamy jej dla żadnego biura rachunkowego. Ostatnio także zainwestowaliśmy w program ułatwiający nam wprowadzanie faktur i paragonów do systemu. Dzięki http://elementia.pl/ znacznie przyspieszyliśmy czas ich wprowadzania. Poprzez skanowanie są one automatycznie wprowadzane do systemu i zniwelowana jest ilość pomyłek jaka miała miejsce przy ręcznym wklepywaniu wszystkich danych po nocach. Znacznie ułatwiło nam to pracę jak również możliwość późniejszego ich wyszukiwania gdyż mamy do nich dostęp w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca dzięki temu, że są trzymane w systemie a nie tylko na papierze.
Powrót do góry
jedlińska

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2018 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że zdecydowanie lepiej byłoby oddać kwestie związane z księgowość osobie kompetentnej, która się na tym zna, czyli po prostu dobrej księgowej.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> Wieści z branży Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: