FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Dom czy mieszkanie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> wspomnienia z imprez, niecodzienne historie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shankes

PostWysłany: Sro Paź 25, 2017 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w kwietniu zaczęłam budowe domu. Niestety tak wyszło - Teren jest dosyć niski, dlatego szukam dobrej firmy, która się zajmie odwodnieniem. Ostatnio napotkałam https://hauraton.com/xe/ . Czy ktoś z was korzystał z usług tej firmy? Jakie są wasze opinie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maksy

PostWysłany: Pią Paź 27, 2017 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rozważałem budowę domu ale jak dla mnie to za dużo formalności i stresu. Nigdy nie wiadomo ile w rzeczywistości będzie kosztowała budowa, ponadto trzeba wszystkiego pilnować, to mnie skutecznie zniechęciło. Poszedłem na łatwiznę i wybrałem gotowy dom od http://markasdomy.pl/ . Wystarczy wykończyć wnętrze i można się wprowadzać.
Powrót do góry
olik

PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie mieszkanie. Jest tańsze, nie ma z nim tylu problemów co z domem, nie wymaga takiego wkładu jak w dom.
Pawelek77

PostWysłany: Pią Lis 10, 2017 2:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim to zależy od tego jaką kwotą dysponujemy, jak lubimy spędzać czas i czy w ogóle mamy czas. Posiadanie domu wiąże się przecież z wykonywaniem pewnych dodatkowych czynności, których nie musielibyśmy robić mieszkając w mieszkaniu. Mowa tutaj np. o odśnieżaniu, grabieniu liści, podlewaniu i koszeniu trawy, naprawy zewnętrznej części domu, ogrzewania itp. Jednak mimo tych wszystkich "wad" zdecydowanie wolę mieszkać w domu i planuje zamienić swoje mieszkanie na nieduży domek w Sopocie, bo zawsze chciałem mieszkać blisko morza. Myślę o jednym z tych http://www.russjan.com/sopot-domy,16,pl.html , ale ze względu na ich wysoką cenę będę musiał to dobrze przemyśleć i wybrać najlepszą dla siebie ofertę, bo to zakup na długie lata.
Powrót do góry
toyat

PostWysłany: Pon Lis 13, 2017 1:27 pm    Temat postu: Mieszkanie Odpowiedz z cytatem

A ja długo bardzo wahałam się między mieszkaniem, a domem. Z jednej strony mieszkanie jest dużo tańszym rozwiązaniem, więc jego wybór byłby logiczny. Z drugiej jednak wychowywałam się u babci na wsi i mam stamtąd super wspomnienia. Marzyłam więc o domku, najlepiej położonym dosyć blisko miasta, aby nie bylo problemu z dojazdem. Ostatecznie stanęło na tym, że wyprawiliśmy się na kilka lat zagranicę, pracowaliśmy w Anglii, na szczęście z mieszkaniem nie było problemu, ponieważ zameldowaliśmy się u naszej kuzynki. W końcu nastąpił czas na powrót, zarobiliśmy spory grosz i byłam przekonana, że na budowę domu starczy. Okazało się jednak, iż to za mało, a koszt budowy sporo przewyższałby nasze oszczędności. Postawiliśmy więc na mieszkanie, skromniejsze, ale o przyzwoitym standardzie. Mąż zrobił dogłębny research w sieci i znalazł tę firmę - https://vantage-sa.pl/. Okazała się rzetelna i profesjonalna, a dzięki współpracy z nimi dziś mozemy cieszyć się swoim mieszkaniem na osiedlu "Nowy Gaj". Nowoczesnym, spokojnym i co najważniejsze - bezpiecznym
Powrót do góry
jedlińska

PostWysłany: Sro Lis 29, 2017 7:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy co dla kogo jest wygodniejsze i lepsze. Trzeba pamiętać, że dom, choć fajna sprawa i dużo przestrzeni, to też i znacznie większe koszty utrzymania.
Powrót do góry
Antoni21

PostWysłany: Sro Lis 29, 2017 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli się zastanawiacie, to sprawdźcie sobie takie apartamenty jak Marina Royale. To budynek położony nad samym brzegiem morza. Niesamowite jest to, że z balkonów faktycznie można łowić ryby w morzu Wink Zdjęcia i informacje na ten temat znajdziecie w http://www.marina-royale.pl/ Zdecydowanie powinniście tam zajrzec.
Powrót do góry
sanderson

PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwestia gustu i wymagań w danym momencie życia Smile Ja mieszkam teraz tylko z narzeczonym więc mieszkanie w centrum miasta to najlepsze rozwiązanie i niższe wydatki niż utrzymanie domu.
molena

PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a sprawdzaliście już mieszkania gdańsk oliwa ? Tutaj http://oliwski-park.pl znajdziecie stronę tej inwestycji. Uważam, ze warto się jej dobrze przyjrzeć. Przede wszystkim znajduje się ona w doskonałym miejscu. Wszędzie jest blisko i dużo tam terenów zielonych.
Powrót do góry
Telus

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 3:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że jeśli już miałoby to być mieszkanie to warto przejrzeć wiele ofert na różnych portalach zanim podejmie się decyzje o kupnie. Z tego co mówili mi znajomi to na lux-home mieszkania są na prawdę ładne. Nie sprawdzałem, ale może wy powinniście tam zajrzeć?
Powrót do góry
marta4000

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odwieczna debata, dom kontra mieszkanie. Chyba nie można jasno odpowiedzieć na to pytanie, jeżeli o mnie chodzi, to póki jestem młoda i sama, to w zupełności wystarczy mi kawalerka skromne 30m2 będzie mnie satysfakcjonowało. Ostatnio zainteresowały mnie nowe mieszkania Wrocław to optymalne miasto, z racji że mam tutaj praktycznie całą rodzinę oraz znajomych a na dodatek studiuję w tym mieście, także nie wyobrażam sobie migracji do innego miasta, podoba mi się tutaj. Co do domku jednorodzinnego, to keidyś napewno bym chciała, rodzice nawet przepisali na mnie działkę budowlaną na obrzeżach Wrocławia, więc może myślę że kiedyś się uda wybudować dom.
natka269705

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 3:02 pm    Temat postu: Re: Dom czy mieszkanie? Odpowiedz z cytatem

To zależy od tego czego chcesz. Jeżeli wybierzesz mieszkanie musisz liczyć się z sąsiadami, mnóstwem ludzi w około, mniejszej ilości prywatności. W domu możesz też być blisko innych ludzi, jednak cały budynek należy do ciebie Wink
Powrót do góry
Kaś89

PostWysłany: Pon Sty 01, 2018 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie taka decyzja mega zależy od tego, jak duża jest Twoja rodzina i tez ile czasu zamierzacie mieszkac w takim domu czy mieszkaniu. Dla mnie aktualnie dużo lepszą opcją są mieszkania, chociażby dlatego, że aktualnie budują się naprawdę ciekawe osiedla tego typu http://osiedlenazdrowiu.pl/ , gdzie mieszkania są bardzo nowoczesne, a okolice przyjazne dla dzieci. Poza tym utrzymanie takiego mieszkania jest dużo prostsze niż własnego domu, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile naszej pracy w czasie wolnym będzie wymagał własny dom.
Powrót do góry
Horn8

PostWysłany: Wto Sty 02, 2018 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie zależy Ci na rzeczach typu ogród, taras, posiadanie dużego psa, to mieszkanie powinno być super Smile Ja przez jakiś czas mieszkałam właśnie w mieszkaniu i jedyne co mi przeszkadzało to uciążliwi sąsiedzi, ale oprócz tego, to wszystko było okej
Powrót do góry
julek53

PostWysłany: Pią Mar 02, 2018 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My budujemy dom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> wspomnienia z imprez, niecodzienne historie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: