FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Logistyka czy MSG - co lepsze?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> transport i logistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
killsometime

PostWysłany: Pią Lip 26, 2013 7:56 pm    Temat postu: Logistyka czy MSG - co lepsze? Odpowiedz z cytatem

Dostałem się na logistykę: innowacyjne technologie materiałowe i międzynarodowe stosunki gospodarcze na Uniwersytecie Łódzkim.

1. Który kierunek wybrac?
2. Bardzo boję się matmy, bo ciężko mi idzie, i muszę poświęcac dużo energii i czasu.
3. Po jakim kierunku jest więcej szansy znalezienia pracy?
4. Czy jest możliwośc przeniesienia się z logistyki ze specjalizacją na ogólny kierunek logistyka?
5. Jakie cechy charakteryzują osobę pracującą w tej dziedzinie (logistyce)? MSG i logistyka są do siebie podobne, kierunki na tym samym wydziale ekonomiczno-socjologicznym.
6. Czym się różni praca (proszę chociażby parę punktów napisac)?

Jeszcze chiałbym dodac, że jestem obcokrajowcem. 3 lata poświęciłem na naukę chemii, biologii i fizyki, próbując studiowac 1 semestr na chemii kosmetycznej, na intensywnych kursach maturalnych i w Studium jęz. pol. dla cudz. o profilu chemiczno-biologicznym. Chiałem dostac się na stomatologię, bo po niej nie trzeba martwic się o pracę i zarobki. To był bardziej wybór rodziców; zgodziłem się tylko z powodu przyszłych zarobków i niektórych moich cech charakteru. Nie udało się zdac egzaminu, ponadto nie jest to moją pasją. Byłem kilka razy u doradcy zawodowego, gdzie dowiedziałem się, że najbardziej pasujące kierunki dla mnie to turystyka, administracja, stos.miedz i europiestyka i logistyka. Udało się dostac się na te dwa, o które pytam się. Posiadam sertyfikat języka angielskiego na poziomie B2. Znam łotewski, polski, rosyjski i angielski. Nienawidzę matmy - bardzo ciężko mi idzie, zawsze miałem problem z nią, ale dawałem sobie radę. Teraz mieszkam w Wielkiej Brytanii, póki nie zaczęli się studia. Zamierzam szukac pracy na ten okres czasu.

Proszę o pomoc, muszę zdecydowac się, który kierunek wybrac. Dziękuję!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falcon

PostWysłany: Czw Paź 17, 2013 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pogrzeb na Golden Line. To kopalnia wiedzy dla poszukujących pracy Smile
Coraz więcej dużych firm ma tam swoje profile, tu chociażby TopTaxi: http://www.goldenline.pl/pracodawca/toptaxi/.
Nie tylko sprawdzisz to, co Cię interesuje, ale jeszcze własne pytania możesz zadać konkretnym firmom.
Powrót do góry
janek33

PostWysłany: Wto Lip 29, 2014 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem znacznie lepszym kierunkiem jest logistyka - sam zresztą to studiuję. Mam również kontakt z absolwentami, którzy już ukończyli te studia i są zadowoleni . Głównie z tego powodu,że nie jest po tym ciężko z pracą i można jednak znaleźć dla siebie dobre zatrudnienie.
Poczytaj sobie o ofercie Wyższej Szkoły Informatyki Zarządzania i Administracji w Warszawie: http://www.dobrauczelnia.pl/ - tutaj możesz się zapoznać z ich programem.
Mają obecnie logistykę na bardzo wysokim poziomie. Tak więc na pewno byłbyś zadowolony ze studiów.
Powrót do góry
aga332

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2015 12:39 pm    Temat postu: Logistyka Odpowiedz z cytatem

Faky logistyka to przyszłościowy kierunek w dzisiejszych czasach o pracę nie będzie trudno.

Ostatnio zmieniony przez aga332 dnia Nie Maj 10, 2015 10:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
grzechu

PostWysłany: Pon Maj 04, 2015 1:29 pm    Temat postu: Re: Logistyka Odpowiedz z cytatem

aga332 napisał:
Faky logistyka to przyszłościowy kierunek w dzisiejszych czasach o pracę nie będzie trudno.

Myślę, że nie tyle wiedza, co umiejętności dziś pozwalają się przebić na rynku.
Powrót do góry
magda906

PostWysłany: Wto Paź 13, 2015 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że kierunki techniczne są naprawdę przyszłościowe. Osoby z umysłem ścisłym mają szczęście bo na pewno lżej będzie im znaleźć dobrze płatną pracę. Na WSEIZ w Warszawie, która jest jedną z lepszych uczelni niepublicznych, można studiować chociażby mechanikę i budowę maszyn http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/mechanika-i-budowa-maszyn . Kierunek co prawda raczej dla faceta ale moim zdaniem bardzo przyszłościowy.
Powrót do góry
monian

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie logistyka! MSG nie daje żadnej konkretnej wiedzy - trochę z ekonomii, trochę z geografii i tyle.
ewelina546

PostWysłany: Wto Lis 24, 2015 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też uważam, że najlepsze są kierunki techniczne. Niestety nie każdy się na takie studia nadaje, trzeba wybrać to, co nas interesuje i w czym się dobrze czujemy. Ja np. z chęcią zaczęłabym studia na kierunku wzornictwo http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury/wzornictwo ale wszystko oczywiście jest kwestią gustu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ledrucka

PostWysłany: Nie Lut 07, 2016 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matematyka jest do zrozumienia, szkoda byłoby z jej powodu rezygnować z wartościowego kierunku. Mnie się marzy praca dyrektora eksportu http://zpue.pl/o-firmie/praca/zpue-sa.html#de I robię wszystko, aby ją dostać, nawet jeśli wymaga to dużego wysiłku.
Powrót do góry
erykk

PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Twoim miejscu bez zastanowienia wybrałbym logistykę. MSG to w sumie studia o wszystkim i o niczym, a logistyka to jakaś tam konkretniejsza wiedza.
witka

PostWysłany: Wto Gru 19, 2017 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro się dostałeś to spróbuj. Zawsze możesz zrezygnować jeśli sobie nie będziesz radził.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> transport i logistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: