FORUM:organizacja EVENTÓW - konferencji, szkoleń, imprez biznesowych i rozrywkowych

powrót do strony www.konferencje.com
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Wypożyczenie samochodu a podatek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> transport i logistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oliwa

PostWysłany: Pon Maj 30, 2016 4:43 am    Temat postu: Wypożyczenie samochodu a podatek Odpowiedz z cytatem

Dostaliśmy namiary na firmę wypożyczalnia samochodów warszawa ponieważ chcemy naszym gościom na konferencji dać możliwość samodzielnego przemieszczania się. Jak sądzicie, czy wynajem samochodów można wciągnąć w koszty w miesiącu następnym niż faktycznie się ich używało?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mariola685

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Warszawie to polecam wypożyczyć auto normalnie takie na minuty na mieście np. w firmie http://4mobility.pl . Mają tam bardzo fajne propozycje godne uwagi. Każdy znajdzie coś dla Siebie praktycznego w dobrej cenie w pakietach jest o wiele taniej. Ale na minuty też wychodzi bardzo tanio. Aut wiele marek do wyboru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
molena

PostWysłany: Nie Maj 28, 2017 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy potrzebujecie samochodu, bo wasz ucierpiał w wypadku, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj http://www.eucocar.pl . Propozycja jest bardzo ciekawa. Można bowiem wziąć pojazd zastępczy z oc sprawcy.
Powrót do góry
Albercik23

PostWysłany: Czw Cze 01, 2017 6:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no mi się wydaje, że jedynie tak jak faktycznie faktury na paliwo będą wystawione..? A skąd wypozyczacie to auto? Jeśli chodzi o wynajem aut Warszawa ma fajną firmę - nazywa się http://www.carforyou.com.pl/ i powiem Wam, że do tej pory nie zawiodłem się na nich ani razu.
Powrót do góry
Ridear

PostWysłany: Wto Cze 06, 2017 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie , ja ze swojej strony mogę polecić tą wypożyczalnię: http://www.rentsystem.pl/ korzystałem z ich usług już wielokrotnie i zawsze byłem zadowolony, nigdy żadnych problemów, mają bardzo szeroką flotę aut, więc naprawdę warto, pozdrawiam!
Powrót do góry
blum

PostWysłany: Sro Sie 23, 2017 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że to jest bez problemu do wciągnięcia w podatek, a przynajmniej na logikę powinno być.
kwadron

PostWysłany: Wto Lis 14, 2017 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym się tym nie przejmował, bo bierze to pewnie na siebie firma, która wynajmuje auta. Jak znajdziesz jakąś solidną, to i cena będzie bardzo atrakcyjna. Przykładowo, FatCar ma korzystne ceny: https://fatcar.pl/tariff , a auto można zarezerwować 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Mają modele osobowe i dostawcze. Do wyboru, do koloru Smile
Powrót do góry
Veron8u

PostWysłany: Sro Lis 15, 2017 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, ale trzeba szukać. Nie każdy ma na to ochote.
_____
kredyty dla firm Warszawa
Powrót do góry
tiktu

PostWysłany: Wto Lis 21, 2017 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, w naszym kraju podatki są na wszystko i to jest prawdziwy dramat...
okon

PostWysłany: Sro Lis 22, 2017 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auto zastępcze z oc sprawcy wypadku warto wziąć od EuCOcar, bo oni rozliczają się bezgotówkowo.
Powrót do góry
Antoni21

PostWysłany: Wto Gru 12, 2017 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, dobre pytanie. Ja nie chcę ryzykować sugerowania odpowiedzi, bo nie jestem najlepszym specjalistą w tej dziedzinie. Na pewno mogę jednak odesłać Was do artykułu http://www.rachunkowosc.warszawa.pl/ksiegowosc/srodek-trwaly-ksiegowosci/ który powinien bardziej rozjaśnić Wam ten temat.
Powrót do góry
Pawelek77

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo to podatnicy mają wiele wątpliwości co do sposobu rozliczania czynszu za najem samochodu osobowego, ponieważ nie wiedzą, czy rozliczać go bezpośrednio w kosztach uzyskania przychodów, czy też w limicie kilometrówki. W kwestii tej wydano wiele interpretacji podatkowych, zarówno korzystnych, jak i niekorzystnych dla podatników. W listopadzie 2013 r. pojawiła się ta najważniejsza - interpretacja ogólna Ministra Finansów, która jest wiążąca dla wszystkich. Zgodnie z jej treścią czynsz za umowę najmu samochodu osobowego nie jest kosztem o charakterze eksploatacyjnym, w związku z czym nie podlega limitowi ewidencji przebiegu pojazdu. Podatnicy prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów czynsz za najem samochodu osobowego ujmują w kolumnie 13 - pozostałe wydatki. W sytuacji gdy podatnik użytkuje najmowany samochód osobowy do celów mieszanych, od wydatków eksploatacyjnych oraz paliwa może odliczyć jedynie 50% podatku VAT. Jeżeli chodzi o samą wypożyczalnię to ja w warszawie korzystam z usług firmy http://www.best-rent.pl/
Powrót do góry
netefix

PostWysłany: Sob Maj 19, 2018 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generlanie w koszty możesz wrzucić, zwłaszcza jeżeli firma wytawia faktury VAT. Przykłądowo jeżeli skorzystasz z oferty vcentrum i wypożyczysz takie audi Warszawa to nie ma problemu, żeby wrzucić w koszty Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM konferencje.com Strona Główna -> transport i logistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: